Papara Kart Nedir? Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır

Papara Kart sistemi son zamanlarda birçok kişinin merak ettiği bir konu olduğunu, bu yazımız içerisinde bu karta ait teknik bilgileri ele alarak güvenilir olup olmadığını, kartın nasıl ve ne şekilde alınabildiği gibi konulara açıklık getirmeye çalışacağız. Ön ödemeli bir kart yapısına sahip olan Papara, kart içerisine yüklenen bakiyeyi harcama imkanı sunmaktadır. Papara Kart içerisine bakiye yükleme işlemini ister ATM’ler üzerinden isterseniz havale ve EFT üzerinden yapabilirsiniz. İnternet üzerinde güvenilir alışveriş yapmak, kredi kartı bilgilerini her ortamda dile getirmek istemeyen kişiler için vazgeçilmez bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Birçok banka bünyesinde hesap oluşturmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olmalarını isterken bu sistem içerisinde hesap oluşturmak için 13 yaşından yüksek olmanız yeterlidir.

Nasıl Papara Kart Alabilirim?

Papara Kart sahibi olmak isteyen kişiler öncelikle sisteme ait internet adresine giriş yaparak hesap oluşturmaları gerekmektedir. Gerekli üyelik işlemlerini tamamlayan kişiler Kart sistemi için oluşturulmuş özel bağlantı adresine giderek kart başvurusunda bulunmaları gerekmekte. Adres bilgilerini doğru olarak giren kişiler 4 ile 7 iş günü içerisinde kartı özel bir kurye ile temin edebilirler. Kart başvuru ücretinin 10 TL olduğunu, bu ödeme işleminin tamamlanması ile beraber kartın gönderime hazır olduğunu belirtmek istiyoruz. Kurye, kart ile beraber kişilere kullanım sözleşmesi de getirmektedir. Bu sözleşmeyi okuyan kişiler imza atmaları durumunda kartlarını almaktadır. Kurye aşamasında sözleşme imzalaması yapmayan kişilere kart teslimatı yapılmamaktadır.

Papara Kart Nasıl Aktif Edilir?

Kuryeden kartlarını alan kişiler, Papara internet sitesine giriş yaparak kart sayfasına geçiş yapmaları gerekmektedir. Bu bölümde kart talep ettiklerini gören kişiler ekranda büyük harflerle Aktif Et bölümünü göreceklerdir. Aktif et seçeneği üzerinden gerekli teslimat bilgilerini isteyen sistem, girişlerin tamamlanması ile beraber kartı aktif hale getirebilmektedir.

Papara Kart sistemini aktif hale getiren kişiler, bu süreç sonucunda dünya üzerinde bulunan tüm ATM’ler üzerinden para yükleme ve para çekme işlemini yapabilirler. Kart ile yapılacak para çekme işlemleri sırasında kişilerden herhangi bir şekilde komisyon ücretinin alınmadığını da eklemek istiyoruz.  Kart başvurusu sırasında kişilerden 10 TL gibi bir başvuru ücretinin alındığını, bununla beraber her ay yapılan kullanımlar sonucunda da 1 TL kullanım ücreti alındığını söyleyelim.Kullanım ücreti sadece kartların aktif olarak kullanıldığı aylar içerisinde alındığını, kullanılmayan aylar için kesinlikle ücret alınmadığını belirtmek istiyoruz. Her ay başında yapılan ilk işlemden aylık kullanım ücreti kesilerek rapor olarak sunduğunu belirtmek istiyoruz.

Papara Kart Güvenilir Mi?

Bir zamanlar ülkemizde kullanılan PayPal sisteminin engellenmesi ile beraber birçok kişi ön ödemeli kart arayışına girmiştir. Gerek yapacakları ödemeler gerekse çocuklarına özel kontrollü bir kart yapısı arayışında bulunan kişiler için geliştirilen Papara Kart, en ince ayrıntısına kadar incelenerek özenle hazırlanmış bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluşu bünyesinde elektronik para transfer lisansına sahip olan Papara 5 milyon TL’lik sermaye ile alanındaki en güçlü şirketlerden birisi olarak gösterilmekte. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından sürekli olarak denetlenen sistem, ön ödemeli kart kuruluşları arasında en güvenilir yapıya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Sisteme giriş yapmak isteyen kişiler telefon numaraları üzerinden giriş yaptığını ve telefonlarına gelen mesaj içerisindeki kodu girmeleri durumunda sisteme giriş yapabilmektedirler. Telefonlarını güvence altına alan kişiler kesinlikle hesaplarına 3. kişilerin müdahale etmelerine olanak sağlamazlar.

Papara Kart Kullanım Alanları

Papara sistemi ön ödemeli bir kart olmasından dolayı standart bir banka ve kredi kartının geçtiği her alanda geçerlilik gösterebilmektedir. Bu kartın asıl oluşturulma amacının daha çok oyunlara bakiye yüklemek isteyen 13 yaşından büyük çocukların aileleri kontrolünde bakiyeler yüklemelerini sağlamaktır. Günümüzde bankaların tamamı hesap oluşturabilmek için kişilerden 18 yaşının üzerinde olmalarını istemekte. 18 yaşından küçük kişiler yapmak istedikleri alışverişlerin tamamını ailelerin kartları üzerinden yapmak durumunda kalmaktalar. Bu kart ailelerin çocukları için başta oyunlara bakiyeler yüklemelerine, kişisel alışverişler başta olmak üzere birçok alanda geçerlilik gösterebilmesi adına tasarlanmış durumda. Yapılan anlaşmalar sonucunda birçok şirketin ödemelerini de bu kart üzerinden yaptığını ve giderek yaygınlaşabilmesi için büyük çalışmalar yürütüldüğünü de eklemek istiyoruz. Oyun bakiyesi yükleyen platformlar, Papara Kart ile yaptıkları anlaşamalar sonucunda bu kart ile yapılan bakiye yükleme işlemlerinde %20’ye yakın ekstre bakiye hediyesinde de bulunmakta.

Papara Kart, içerisinde bakiye bulunması durumunda internet üzerinden alışverişler de yapabilmekte. Taksitli ödeme dışında tek çekim ödemenin yapılabildiği her alanda kullanılabilmektedir. Bu sayede dolandırılmak, kredi kartlarının kopyalanmasını istemeyen kişilere alternatif çözümler getirilmek istenildiğini göstermeye çalıştık.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button