Ana Sayfa / Genel / Öykü Karayel Kimdir Kaç Yaşında?

Öykü Karayel Kimdir Kaç Yaşında?

Öykü Karayel Kimdir Kaç Yaşında?

Sinema ve dizi sektörünün en genç oyunları arasında yer alan Öykü Karayel, başarılı roller üstlenmesinden dolayı son zamanlarda birçok kişi tarafından takdir edilmektedir. Dizilerde gösterdiği başarılı roller sayesinde genç yaşta üne kavuşan Karayel, arka arkaya aldığı rol teklifi ile dizi dünyasının en çok aranan kadın oyuncularından birisi olmuştur. 20 Ağustos 1990 yılında dünyaya gelen Karayel, 28 yaşında olup doğma büyüme İstanbullu’dur. Lise eğitimini İstanbul’da bulunan Çemberlitaş Kız Lisesinde tamamlayan Karayel, lise eğitiminin ardından oyunculuğa giriş yapmak adına Kenter tiyatrosuna kaydolarak sinema ve tiyatro üzerine kendisini geliştirecek eğitimler almaya başlamıştır. Kenter Tiyatrosunun yanı sıra bu alanda profesyonel olmak isteyen Öykü Karayel;

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sinema ve Tiyatro alanında eğitim amaya başlamıştır. Öğrencilik döneminde iken seçmeleri yapılan Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunun görüşmelerine katılmıştır. Seçmeler sırasında başarılı performanslar göstermesinden ötürü Ayşe rolünü hakkı ile alan Öykü Karayel, rolü hakkı ile oynamasından dolayı 16. Sadri Alışık Sinema Ödülü ile beraber Efes Özel Ödülü içerisinde ödüller almayı başarmıştır. Başarı basamaklarınını adım adım çıkmaya başlayan Öykü Karayel, Genç Yetenek Ödülünü alması ile sektör içerisindeki birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Henüz 20 yaşında iken Kerem Çatay’ın dikkatini çekmeyi başaran Karayel, artık profesyonel olarak dizi sektör içerisinde yer almaya hazırdı. Ekranlarda büyük kitleler toplamayı başaran Kuzey Güney Dizisindeki Cemre Çaylak rolünü alarak oldukça başarılı bir tipleme ortaya çıkarmıştır.

Dizi sektörü içerisindeki aranan kan olarak gösterilen Öykü Karayel, birçok diziden teklifler almasına karşın sadece iyi performanslar ortaya çıkarabilecek rolleri kabul etmiştir. 2016 yılı içerisinde TİMS tarafından ekranların karşısına gelen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Dilruba Sultan karakterini canlanmış olup dönemin karakteristik yapısını iyi bir şekilde canlandırmıştır. Bugüne kadar birçok dizi ve film projesinde yer alan Öykü Karayel, rol aldığı projeleri tamamen doldurmuş olup alternatif seçenekler aranmasının önüne geçmiştir. Öykü Karayel Kimdir Kaç Yaşında ? sorusuna elimizden geldiğince yanıtlar vererek ünlü oyuncu hakkındaki bilgilere devam ediyoruz.

Öykü Karayel’in en son rol aldığı projelere de değinecek olursak; 2017 yılının son zamanlarında Show TV ekranları karşısına gelen Kalp Atışı dizisinde rol alan karayel, gösterdiği başarılı performanslar sayesinde dizinin büyük oranda yükselişler göstermesine olanak sağlamıştır. 2018 Ocak ayı içerisinde 28. bölümü ile Finalini gerçekleştiren dizi, güçlü kadrosuna karşın reyting mağduru olup ekranlara veda etmek durumunda kalmıştır. Şu an için herhangi bir projede yer almayan Karayel, oyunculuk alanında kendisini sürekli olarak geliştirmekte olup yakın zamanda güzel projelere imza atacağını belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları