Öykü Gürman Nereli? Kaç Yaşında? Kimdir?

Öykü Gürman Nereli? Kaç Yaşında? Kimdir?

4 Ağustos 1982 yılında dünyaya gelen Öykü Gürman, 36 yaşında olup müzik alanında ülkemizi temsil eden güzel sesler arasında yer almaktadır. Daha küçük yaşlarda iken ailesi Öykü’nün güçlü bir sese sahip olduğunu farketmiş, bu alanda yetişebilmesi için erken dönemlerde eğitimler almasına olanak sağlayarak sağlam temellere sahip olmasını sağlamışlardır. Eğitim konusunda oldukça şanslı birisi olarak gösterilen Öykü Gürman, ilkokul ve lise eğitimi özel okullarda almış olup eğitimini tam bir şekilde almıştır. Müzik konusundaki eğitimi ise 1997 yılında Pera GüzelSanatlar Lisesinin düzenlediği yetenek sınavını kazanarak almaya başlamıştır. Ses derslerinin yanında Lise eğitimi sırasında Cihat Aşkın’dan keman dersleri almış, ekipmanlara ayrı bir ilgi göstermeye başlamıştır.

2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesinden mezun olan Öykü Gürman, liseden mezun olması ile beraber ilk başlarda mezun olduğu lisenin konserlerinde görevler alarak keman çalmış, solistlik yapmaya başlamıştır. 2001 yılında eğitimini daha da ileri seviyeye taşımak isteyen Öykü, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümünü kazanarak bu alandaki en güçlü okullarda usta isimlerden eğitimler almaya başlamıştır. Eğitim gördüğü üniversite başta olmak üzere sesini göstermeye başladığı birçok alanda övgüler alan Gürman, ilk etapta Flamenco toplulukları içerisine dahil olarak solistlikler yapmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarının resmi okul orkestrası içerisinde de yer almaya başlayan Gürman, orkestra içerisinde solistlik yaparak kendisini ön planda göstermeye başlamıştır.

Dünyaya bir ikizi ile gelen Öykü,  ikiz kardeşi Berk’in de müzik alanında eğitimler almasına olanak sağlamıştır. Hem Öykü’nün hem de Berk’in sektör içerisinde isim kazanması 2007 yılında meydana gelmiştir. İkiz kardeşler, “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısını seslendirmişlerdir. İlk etapta şarkılarını dijital video platformu Youtube’a yükleyen kardeşler, bir anda milyonlarca dinlenme alarak büyük bir başarıya imza atmayı başarmışlardır. Şarkının bir anda popülerlik kazanması ile beraber birçok müzik dağıtım ve yayımlayan şirket, Öykü ile Berk’in yorumladığı Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısını tüm ortamlarda yayınlamış olup gençlerin büyümelerine olanak sağlamıştır.

Müzik ve şarkı dünyasının yanı sıra oyunculuğa da giriş yapan Öykü, birçok dizide zor rollerin hepsini başarılı bir şekilde üstlenmiştir. 2014 yılında kısa süren Urfalıyım Ezelden dizisi ile başlayan serüven şu an hala devam etmektedir. ATV’nin en popüler dizisi Sen Anlat Karadeniz’de Asiye karakterini canlandıran Öykü, oyunculuğu oldukça benimsemiş durumda. 2017 yılı içerisinde ünlü ses sanatçısı Yavuz Bingöl ile dünya evine giren Öykü Gürman, sevenlerinin de mutlu olmasına olanak sağlamıştır. Öykü Gürman – Yavuz Bingöl saadetinin 7 ay kadar sürdüğünü, 2018 yılının ilk aylarında çiftin boşanma kararı aldıklarına dair paylaşımlar yaptıklarını görmekteyiz. Anlaşamayan çift, mahkeme yoluna giderek tek celse de boşanmak üzerine işlemler başlattıklarını duyurdu. Şu an oyunculuğa devam eden Öykü’nün müzik alanına ne zaman döneceği belli değildir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button