Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Online Soccer Manager(OSM) Oyunu 1. Olma ve Yenilmezlik Taktikleri

Online Soccer Manager(OSM) Oyunu 1. Olma ve Yenilmezlik Taktikleri

Sizlere bugün ki yazımızda Online Soccer Manager oyunu 1’nci olma ve yenilmezlik taktikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Yazımızda yer alan taktikleri uyguladığınız zaman birinci olabilirsiniz ve yenilmezsiniz.

Oyunda Nasıl Para Kasılır?

Sizlere ilk olarak oyundan nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Bu oyunda aslında para kazanma işlemi çok zor değil. Sadece taktikleri uyguladığınız zaman rahatlıkla para kasabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken işlemlerden birisi; takımınızı seçtikten sonra teknik ekip kadrosundan orta saha, forvet, defans, kalecileri ve antrenörleri kiralamaktır. Oyuncuları kiraladığınız zaman 21 yaşının altında olan bütün oyuncuları antrenmana koymalısınız. Buraya her gün aynı kişileri koyduğunuz zaman daha çok verim alacaksınız.

Örneğin 20 yaşında bir forvet oyuncusuna sahipsiniz. Bu oyuncuyu her gün antrenmanlara koyduğunuz zaman her gün +1 veya +2 verim elde edersiniz. Çok nadir olmakla beraber bazı oyuncular gelişim göstermeyebiliyor. Diyelim ki bahsettiğimiz oyuncu 55 veriyor ve oyunun size verdiği kendi oyuncusu olabilir. Bu oyuncuyu 10 gün üst üste antrenmana sokarsanız 10 günün sonunda bu oyuncu 70 oynayabilir. Bu yükselişin değeri ise sizlere + 5 milyon Euro olarak yansır. Bu şekilde oyuncu performansı yükselterek oyunu satabilir ve para kasabilirsiniz. Ek olarak genç ve performansı düşük olan oyuncuları satın alıp güçlerini yükselttikten sonra satışını yapabilirsiniz.

Oyunda para kastıktan sonra artık kaliteli oyuncular almaya başlayabilirsiniz. Kaliteli oyuncular alarak takımınızı kurduktan sonra gerisi kolay artık 1’nci olmaya doğru ilerleyebiliriz.

Yenilmezlik Taktiği

Yenilmezliği taktiği olarak ilk başta takımınızın diziliş şeklini 3 – 4 – 3 A şeklinde ayarlamanız gerekir. Oyun stillerinde taktik verecek olursak; eğer kadromuzdaki oyuncuları dinlendirdiysek ya hep ya hiç seçeneğine geçerek, kaleyi görünce vur şeklinde hareket ediyoruz.

Taktiğimizi uyguladıysak sonraki işlemler olarak, çizgi taktiklerinde orta sahamızı forvete yardımcı ol, hücumları sadece atak yap ve defanslarınızı ise bekler ileri geri şeklinde yapıyoruz.

Son işlem olarak ise aşağı iniyoruz. Ayrıntılı taktiklerin yer aldığı bölümde alan savunması bölümünü seçiyoruz. Yanında bulunanın ise ofsayt taktiğini “Evet” olarak işaretliyoruz. Oyunumuz ise aşırı ofansif olacak. Tempoyu ise yüksek hızda paylaşma olacak. Pressimiz ise yüzde 75’te olacak.

Bir önceki yazımız olan Mobile Legends Kasma Sorunu ve Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları