Ana Sayfa / Dini Bilgiler / Okulda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dualar

Okulda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dualar

Öğrenciler için maddi olarak rahat etmenin yanında manevi olarak da rahat etmek derslerindeki başarıların artmasını sağlayan etkenlerdendir. Manevi olarak bir öğrenciyi derse karşı istekli hale getirmek, dersin daha kolay anlaşılabilmesi amacıyla zihin açıklığı elde edebilmek için okunan dualar aslında manevi yönden rahatlamayı sağlamaktadır. Okulda başarılı olmak için okunacak dualar öğrencilerin manevi yönden sıkıntılarını gidererek daha rahat bir ortamda çalışmalarına imkan tanır.

Öğrenciler İçin Okunacak Başarı Duaları

  1. ‘’Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi tenmim bil hayr.’’

‘’Rabbim işimi kolaylaştır, zorlaştırma, başladığım işi hayırla tamamla.’’ Anlamına gelen bu duayı her ders öncesinde okuduğunuzda dersteki konuları daha kolay bir şekilde anlayabilir ve manevi olarak zihninizin rahatladığını hissedebilirsiniz. Ders çalışmaya başlamadan önce 3,7, 11 kere okunabilir.

  1. Musa’nın Duası

Kur’an-ı Kerim’de geçen dualardan biri olan Hz. Musa’nın duası ders çalışmadan önce ve ya ders dinlemeye başlamadan önce okunduğunda manevi anlamda ferahlamayı sağladığı gibi dersin kolayca anlaşılmasını da sağlayacaktır. Ders zamanlarında sıkıntı yaşadığınızda ya da bazı konuları anlamadığınızda bu duayı okuyarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

‘’Rabbişrahlisadrii ve yessirliiemriivahlulukdetenmin lisani yefgahugavli.’’

‘’Ey rabbim göğsümü aç ve genişlet, işlerimi kolay eyle. Dilimdeki düğümleri çöz ve beni anlamalarını sağla.’’

  1. Yunus A.S Duası

Balığın karnında kaldığında ve sıkıntılı bir zamanda sadece kendisine Rabbinin yardım edeceğini bilen Hz. Yunus tarafından yapılan bu dua oldukça etkilidir. Günlük olarak zikir haline getirildiğinde zihin açan bu dua aynı zamanda maddi sıkıntılarında giderilmesini sağlamaktadır.

‘’La ilahe illa entesübhanekeinniküntüminez zalimin.’’

‘’ Muhakkak ki senden başka ilah yoktur, seni bütün eksikliklerden uzak tutarım. Şüphesiz ki ben nefsine zulmedenlerden oldum.’’

  1. Okulda başarılı olmak için ‘’SalatenTuncina’’ salavatı günde en az 10 kere okunmalıdır.
  2. Okulda zihni açan dualar arasında Kur’an-ı Kerim okumak da vardır. Ne kadar çok Kur’an-ı Kerim okunursa insan zihni o kadar fazla çalışır duruma gelmektedir. Dua etmek ve Kur’an okumak insan beynini unutkanlıktan da korumaktadır.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Hastayken Okunacak Dualar başlıklı makalemizde hastaya okunacak dua hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları