Okul Servisi İzleme Uygulaması Ve Güvenli Takip Sistemi Ücretsiz

Okula giden çocuklarını servise bırakırken tedirginlik yaşayan ve meram içerisinde olan anne babaların artık gözleri arkada kalmayacak. Henüz yeni geliştirilmiş olan School Bus Tracker uygulaması, okul servisi ile okullarına giden çocukları her an anne babalarının gözetimine alıyor. Hemen herkesin ismini bile yeni duymuş olduğu School Bus Tracker adlı yeni güvenlik uygulaması ile anne babalar artık daha rahat olacak.

School Bus Tracker Uygulaması Nedir?
Bugün, hemen hepimizin elinde birer akıllı telefon var ve her biri farklı bir amaca hizmet etse de bu telefonlara yüklenebilecek binlerce çeşit uygulama mevcut. Bu uygulamalardan bir tanesi de anne babaların, çocuklarını okul servislerinde izlemelerine yarayan School Bus Tracker (SBT) ve School Attendance Tracker (SAT) adı verilen uygulamalar. Uygulamayı indirenlerin, telefonlarına yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra okul servisine binen çocuklarının o an nerede oldukları ile ilgili bilgi alabildikleri, aynı zamanda servise biner binmez uygulama sayesinde ebeveynin bu bilgiyi hemen alabileceği belirtildi.

School Bus Tracker Uygulaması Bu Gözetimi Nasıl Gerçekleştiriyor?
Okula giden çocuklarını okul servisi ile gönderen ve bu konuda merak içerisinde olan anne babalara yönelik olarak hazırlanmış olan School Bus Tracker uygulaması, ücretsiz bir şekilde indirilebilen, çocukların okul servisine binme inme gibi tüm anlarını gözetime sunmaktadır. Peki uygulama tüm bunları nasıl yapıyor? Gelin, bunları yazımızın devamında detaylı bir şekilde inceleyelim.


Ebeveynler için hazırlanmış olan bu güvenlik uygulamasının, okulların okul servisi taşıma sistemlerini en verimli şekilde kurup izlemelerini ve yönetmesini sağladığı ifade edilirken, aynı zamanda anne babaların, çocukların toplanması ve okula, sonra da tekrar evlerine bırakılması hususları ile ilgili olarak özel bildirimler aldığı, daha önce belirlenmiş olan toplama ya da bırakma noktaları ile ilgili olarak bilgilendirme yatığını belirtti. Güvenlik amacı ile parmak izi ve bunun yanı sıra ses tanıma teknolojilerinin de kullanılmış olduğu söz konusu uygulamada, aynı zamanda hız kontrolü gibi takip eklendiğinin de bilgisi verildi.

Tüm bunların yanı sıra, anne babalar öğretim yılı boyunca çocuklarının okula devamsızlığı ve aynı zamanda ders durumunu takip edebildiği, herhangi bir nedenden dolayı okula gitmediği günlerde öğretmene app üzerinden mazeret raporunun yüklenmesinin mümkün olduğu, anne babaların çocuklarının derslerden almış oldukları notları görebildiği ve öğretmenleri ile de de doğrudan iletişime geçip, okulun düzenlemiş olduğu etkinlikler ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabildiği ifade edildi.

Okul ve ebeveynler arasında adeta bir köprü görevi taşımakta olan School Bus Tracker uygulamasının ismini ve işlevini duyan ve çocuğu okullu olan tüm anne babalar bu durumdan gayet memnun. Zira çocuklar üzerindeki istismar gibi haberlerin her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaştığı günümüzde bu tip uygulamalara olan ihtiyacı daha çok arttırıyor ve bu tür uygulamalar velilerin içini önemli ölçüde rahatlatıyor.

Ebeveynlerinin gözetimine imkan vermesi sayesinde bu uygulama ile artık çocukların daha güvende olması gerek ebeveynlerin içini önemli ölçüde rahatlatıyor, gerekse oluşabilecek herhangi bir güvenlik sorunu nezdinde de son derece önemli bir önleyici işlev görüyor. Yukarıda da detaylıca belirtmiş olduğumuz gibi School Bus Tracker uygulaması, çocukları yalnızca servis alanında izlemekle sınırlı olmayıp, aynı zamanda okula devamsızlık, ders durumunun ve notlarının takip edilmesi gibi daha bir çok konuda da hizmet sunuyor. Siz de çocuklarınızın güvenliği için tüm bu hizmetlerden en iyi şekilde faydalanabilmek için tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı Google Play Store ve App Store den telefonunuza indirebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button