Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Öğretici ve Aynı Zamanda Vakit Ayırabileceğiniz Mobil Oyunlar

Öğretici ve Aynı Zamanda Vakit Ayırabileceğiniz Mobil Oyunlar

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bir farklılık yaparak, günlük hayatta en çok kullandığımız telefon, tablet veya mobil bir aygıtımız ile kendimizi geliştirirken, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağımız veya vakit geçirirken bir o kadar sinir olup buna eğlenebileceğiniz oyunları listeledim.

Listemize başlamak gerekirse;

  • Travia Crack

Kelime bilginize ekstra kelimeler katın,
Zekanız ile stratejinizi birleştirin,
Arkadaşlarınıza meydan okuyun,
Oyun sırasında rakipleriniz ile muhabbet edin,
Başarılarınızı paylaşın,

Oyunun temel mantığı bire bir mücadele, arkadaşlarınızla birlikte veya bir grup halinde meydan okuyarak bilgi yarışına girebilirsiniz. Oyunun soruları ise güncel hayattan veya genel kültür şeklinde birçok kategoriye sahip.

  • Kelimelik 

Misafir evinde oynadığımız bildiğiniz Scrabble, elimizde ki bulunan harfler ile anlamı olan bir grup kelime veya söz öbeği bulmak ile mükellef tutuluyoruz. Bulduğumuz kelimelerin boyutuna ve zorluğuna göre de ekstra puan elde ediyoruz. Tabi ki de rakip ettiğimiz oyuncular ile arkadaş olma veya sohbet etme fırsatımız da bulunmakta. Zora geldiğinizde ise internetten kopya çekebileceğiniz bir oyun çünkü hamle yapma sıramız en fazla 3 gün şeklinde yani isterseniz 2 gün düşünün isterseniz de internetten kopya çekerek veya arkadaşlarınıza danışarak hamle yapın. 🙂

  • Dumb Ways To Die

Oldukça eğlendirmekte fakat çok da öğretici olduğunu söyleyemeyiz fakat küçük yaş grupları için aynı zamanda öğretici. Elimizde bulunan minik, tatlı canavarları ölümden kurtarmak oyunda ki en büyük ve en önemli amacımız. Oyunun bizden istediği görevleri gerçekleştirerek, minik karakterlerimizi ölümden koruyoruz. Bölüm atladıkça oyun giderek zorlaşmakta ve bazı zamanlar can sınırımız olduğu için son saniye bölümü geçemediğimiz oluyor. Oyunun en güzel özelliklerinden birisi daha doğrusu oyuna asıl eğlence katan yeri ise arkadaşlarımız ile yarışma özelliği.

  • Magic Piano By Smule

En sevdiğiniz ve keşke bu parçayı da çalabilsem dediğiniz, kısacası çalmaktan zevk alıp saatlerce başında kalabileceğiniz bir mobil uygulama olan Magic Piano, aslında çok basit bir müzik uygulaması. A’ dan Z’ ye kadar birçok şarkının bulunduğu uygulama da çalmak istediğiniz şarkıyı seçip önünüze gelen butonlara basmak. Kısacası bir nevi Guitar Hero’ yu andıran bu uygulama, parça çalamayan fakat kendini parçayı baştan yazıyor gibi hissetmek isteyen genç arkadaşlara tavsiyemdir. Elbette enstrüman çalmaya benzemiyor fakat hiçbir enstrümanı kullanamamaktan da iyidir gözüyle kendimizi avutuyoruz. En basitinden genç arkadaşları müzik alanına çekip, yeni bir ilgi alanı oluşturabilir.

Canı sıkılıp boş durmaktan usanan arkadaşlar, eminim hoşunuza gidecek bu mobil uygulamalar, bir süre size oyalanacak bir aktivite olacaktır. 🙂

Bir önceki yazımız olan Red Dead Redemption 2 Ön Sipariş Ve Detayları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları