Ana Sayfa / Teknoloji / Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2021

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2021

öğrencilere kredi veren bankalar

Üniversite öğrencilerinin kredi taleplerine yanıt verilebilmesi için özel kampanyalarla kredi kartı ve kredi talepleri için şartlar belirlenmiştir. Bu süreçte her bankanın farklı koşulları bulunabildiği gibi, genel olarak 18 yaş ile 25 yaş aralığındaki kişilerin isteklerinin karşılanması mümkün oluyor.

25 yaşı çoğu zaman üst sınır olarak tanımlanıyor olsa dahi, bazı bankalar tarafından bu sınır 26 veya 27 olarak da belirlenebiliyor. Bu nedenle, yükseköğretim veya doktora öğrenimini sürdüren kişiler tarafından da kamu bankalarına veya öğrenci kredisi veren özel bankalara başvuruda bulunulması mümkün olacaktır.

Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Öğrenciler tarafından kredi kartı elde edilmesini sağlayan bazı şartlar bulunuyor. Bu nedenle özellikle bankaların bu şartlarının neler olduğunun öğrenilmesi, buna bağlı olarak girişimlerde bulunulması gerekiyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan online işlemler sayfalarına ulaşabilir, şartlarıyla ilgili detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

Bankaların öğrenci müşterileri, aşağıda yer alan isteklere uygun hareket etmeli ve bunlara uyduktan sonra başvuruda bulunmalıdır. Koşulları karşılaması mümkün olmayan, koşullara uygun olmayan müşterilerin başvurusu ise öğrenci olarak değil, diğer müşteriler için belirlenen avantajlara göre değerlendirilecektir.

Öğrenciler Kredi Alabilir Mi?

Öğrencileri kredi kartı alması için başvuruda bulunabileceği şekilde hizmet vermeye devam eden pek çok farklı kurum bulunuyor. Her biri tarafından birbirinden farklı avantajlar sunuluyor olması, öğrencilerin bu alanda kendilerine en çok olanağı sağlayan kurumu seçmesine yol açıyor. Yedi gün yirmi dört saat SMS yoluyla bilgi alınabileceği gibi, kredi kartı alınması için online işlemler sitesi üzerinden veya mobil uygulamaları aracılığıyla da başvurmak mümkün olacaktır.

Kart almak yerine direkt olarak gerekli olan kredinin temin edilmesi için başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler de bulunuyor. Bunun için şubelere giderek başvurabilir veya müşteri temsilcinizle iletişime geçerek detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında an itibariyle aşağıdaki kredi seçeneklerinin tümünün öğrenci statüsünde yer alan, 25 veya bazı bankalar için 27 yaşına kadar olan yaş sınırına uygun şekilde kullanılabilir olması sağlanıyor;

 • Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi
 • Yapı Kredi Bankası
 • Odeabank
 • VakıfBank Eğitim Kredisi
 • İş Bankası Öğrenci Eğitim Kredisi
 • Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrencilere İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi ve daha düşük faiz oranlarına sahip olan kredi çeşitleri için başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Yılın her döneminde hem kamu bankalarıyla hem de özel bankalarla iletişime geçilerek kredi kartı ve kredi türlerine dair detaylı bilgi edinilmesi mümkün olacaktır. An itibariyle çok büyük bir kitleye detaylı bilgi veriliyor olması nedeniyle öğrencilerin talepleri de tamamen bankaların hizmet politikalarına göre sonuçlanabiliyor.

Taleplerinizin beklediğiniz gibi sonuçlanabilecek yapıya sahip olmasını sağlamak amacıyla mutlaka internet sitesinde S.S.S. alanından veya müşteri hizmetleri hattı üzerinden bilgi almanız gerekecektir. Öğrencilerin kredi faiz oranları ve çok yüksek toplam faiz tutarları nedeniyle mağdur olmasına neden olabilecek bir durumun oluşmamasına dikkat ediliyor.

Öğrenciler Konut Kredisi Alabilir Mi?

İhtiyaç kredisi, öğrenci kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi türlerde birbirinden farklı faiz oranları ve kullanım süreci bulunuyor. Bu nedenle genellikle öğrencilerin gelir durumuna, gayrimenkullerinin bulunup bulunmadığına, sigortalarının en az 3 aylık döneminin yatırılıp yatırılmamasına bağlı olarak başvuruları doğrudan etkilenebiliyor. Bugüne kadar öğrenciler tarafından elde edilebilecek kredi tutarı, düzenli gelirlerinin olduğu belirtilmediği taktirde konut kredisi elde edilmesi gibi bir durum söz konusu olmamıştır.

Düzenli gelir beyan edilmemesi, asgari ücret ve üzerinde gelirin tanımlanmamış olması halinde, yaşı fark etmeksizin herhangi bir başvurunun olumlu sonuçlanması son derece düşük ihtimallidir. Öğrenciler tarafından ihtiyaç kredisinin de 20 bin TL, 30 bin TL, 100 bin TL gibi tutarlarda elde edilmesi mümkün değildir. Son derece düşük bir üst limit bulunuyor olmasının yanı sıra, toplam maliyet ve aylık taksitler nedeniyle mağdur olmalarına yol açabilecek bir durumun oluşmamasına dikkat ediliyor.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler tarafından kredi kartının alınması, özel olarak hizmet oluşturulmasını sağlayacak şekilde kart talebinde bulunulabilir olması için direkt olarak kurumlarla iletişime geçmelisiniz.

Aşağıda yer alan bankaların her biri, yanlarında belirttikleri kart yapısına uygun bir şekilde “Öğrenci kredi kartı” olarak tanımlanan kullanıma uygun olmasını sağlıyorlar. Bu kartın alınması için herhangi bir şekilde kefil gösterilmesi veya direkt olarak ipotek tanımının yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Kartı kullanarak bakiyenizi eksiye düşürebilir, çekmiş olduğunuz nakit avansın ne kadar olduğuna bağlı olarak ise daha sonra özel olarak ödeme yapabilirsiniz. Aşağıdaki tüm banka kartları için avantajlarını online işlemler sayfası üzerinden inceleme yapabilir, bunlara uygun şekilde taleplerinizi oluşturabilirsiniz;

 • Garanti – Bonus Genç
 • Vakıf Bankası – Like
 • İş Bankası – İş’te Üniversiteli
 • TEB – ÜniversiTEB
 • Yapı Kredi – Play
 • Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir Mi?

Kredi almak için yapılacak olan başvurular genel olarak pek çok öğrencinin olumsuz sonuçla karşılaşmasına neden olabiliyor. Bu nedenle özellikle çoğu öğrenci tarafından direkt olarak kredi kartı almak için başvurma durumu söz konusu olabiliyor.

Her zaman için öğrencilere özel olarak kredi kartı alma olanağı sunuluyor fakat direkt olarak kredi almalarını engelleyen pek çok şartla karşılaşılabiliyor. Temsilcinizle görüşebileceğiniz gibi, bankanızın müşteri hizmetleri numaraları üzerinden de detaylı olarak bilgi edinebilir ve buna uygun taleplerinizi kredi kartı elde etmek için oluşturabilirsiniz.

Öğrenci olmanız, yaş şartlarına uygun olmanız ve tüm kredi kartı başvuru koşullarına göre hareket etmeniz gerekiyor. Aşağıda yer alan şartları dikkatli bir şekilde incelemeli, bunlardan birine veya birkaçına uygun olmamanız halinde mutlaka başvurmadan önce kendi başvurma durumunuzla ilgili bilgi almanız gerekecektir.;

 • 18 ila 25 yaşında olmanız gerekiyor. Bazı bankalar tarafından üst yaş sınırı 27’ye kadar çıkartılabiliyor.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığınızın bulunması şarttır.
 • Öğrenci belgesi almalısınız. Genel olarak bilinmeyen bir diğer durum ise eğer Açık öğretimde okuyorsanız, bu durumda kredi kartı talepleriniz veya kredi istekleriniz kabul edilmeyebilir. Her banka için olmasa dahi, açık öğretime kredi ve kredi kartı verebilen çok az banka bulunduğu için öncelikle bu şarta dikkat edilmelidir.
 • Banka tarafından size sunulacak olan tüketici sözleşmesini okumalı ve imzalamalısınız.

Öğrencilere İpotekli Kredi Verilir Mi?

Öğrenciler tarafından eğer kendi üzerlerine kayıtlı bir ipotek, kira geliri, dükkan, taşınmaz bulunuyorsa bunlar üzerine ipotek yaptırılarak kredi alınması mümkün oluyor. Fakat tüm bankaların hizmet süreci ipoteğe dayanmadığı için, bu işlemin gerekmediği süreci değerlendirebilir ve gayrimenkulü ipotekli hale getirmeksizin krediyi alabilirsiniz.

Kredi kartı veya kredi almak istemenize bağlı olarak başvurunuzu direkt olarak resmi platformlardan gerçekleştirebilir veya şubeye giderek, gerekli evrakları götürerek taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Ne kadar limitli bir kredi kartı verileceği, ne kadar kredi alınabileceği ise müşteri temsilcisiyle yapılacak görüşmeye bağlı olarak öğrenciye bağlı olacak şekilde değişiklik gösteriyor.

Son olarak bir önceki yazımız olan Niğde Evde Yapılabilecek Ek iş İmkanları başlıklı makalemizde niğde ek gelir, niğde ek maaş ve niğde evde ek iş hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları