Ana Sayfa / Teknoloji / Öğrenciler İçin En İyi 8 Laptop Önerisi Ve Fiyatları

Öğrenciler İçin En İyi 8 Laptop Önerisi Ve Fiyatları

Dolar kurunun yükselmesi artık gitgide artarken elektronik aletlerde oluşan pahalılaşma artık ürün almayı öğrenciler için oldukça zor kılıyor. Özellikle benim gibi okuduğu bölüm gereği güçlü bir bilgisayar alma gereksinimi duyan öğrenciler piyasada artık alınabilecek ürün bulmakta zorlanıyor. Öğrenciler için uygun olacağını düşündüğümüz bazı bilgisayarları derledik. Dolar cinsinden fiyatları yazdık ki değişen kura göre hesabınızı yapıp alın.

Microsoft Surface Pro

2 in 1 türündeki bu laptop kendi türündeki başarılı bir Microsoft ürünü. Başarılı pil ömrü güçlü bir donanım ve aynı zamanda iyi bir ekranla donatılan bilgisayar, kullanıcısını günlük kullanımda pişman etmeyeceğini söyleyebiliriz. Pil kısmında da sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. İyi bir fiyat performans ürünü olan bilgisayarda işlemci olarak İntel Core İ7 kullanılmış. Ekran üzerinde kullanabileceğiniz bir de kalemi bulunan bilgisayarın ülkemizde geçerli olan en büyük sorunu ise fiyatı.
Son olarak gündelik işleri sorunsuz gerçekleştirmesini istediğiniz bir pc istiyorsanız ve fiyat sizin için sorun değilse bu bilgisayar tam size göre.
Fiyat: 639.99 Dolar

Asus VivoBook E200Ha

Fiyat yönüyle avantajı olan bu bilgisayarda ise bazı olumsuz yönler bulunması karşın günlük kullanımda hiçbir sorun çıkartmayacaktır. Orta seviye kalite bir ekrana ve giriş seviyesi bir donanıma rağmen sistemde hiçbir donma yaratmayan bu bilgisayar, ben az kullanan biriyim diyen kullanıcılar için oldukça uygun. Performans olarak bir canavar olmasa da yine de oldukça iyi işler başarabilen bilgisayarın en baskın yönü bataryası. 12 saate varan pil ömrü ile iyi bir zaman yakalayan Asus notebook, fiyatına göre iyi bir performans sunduğu ortada.
Oldukça popüler bir model olan bu model ucuz isteyenler için oldukça ideal. Biraz ekleyip daha kalitesini almakta size kalmış.
Fiyat: 169 Euro

Acer Swift 1

Küçük ve şık bir tasarıma sahip Acer Swift 1 için ise en büyük avantajı metal bir gövdeye sahip olması ve taşınabilir boyutlarda olmasıdır. Küçük olmasının bir dezavantajı olarak pil ömrünün düşük olmasıdır. Küçük ekranına rağmen full hd bir ekrana sahip olan pc donanım olarakta sağlam duruyor. İps panel kullanmasından ötürü geniş bir görüş açısına sahip. Taşıdığı işlemci günlük kullanımda sıkıntı çıkarmadan performans verecektir.
Küçük ve taşınabilir bilgiseyar isteyenler için önerebileceğim bir model. Fiyatı ise kimi kullanıcılar için pahalı kaçabilir.
Fiyat: 445 Euro

Acer Chromebook 14

Uygun fiyatlı bir diğer ürün ise bazı özellikler bakımından sınıfını gerisinde kalmasına rağmen alınabilecek ürünler arasında. Alüminyum bir gövdeye sahip ve 1.5 kilogram ağırlık ile ağır sayılabilecek bir bilgisayar. Buna rağmen oldukça şık bir görünüme sahip. Donanım olarak ise 2 gb rame sahip olması onu dezavantajlı kılıyor. Tabi bu rami arttırmak mümkün ama buda ayrı bir masraf demek. İntel Celeron işlemcisi günlük kullanım için tercih edilebilir ama fazla yüke dayanamaz. Hd bir ekrana sahip olmasına rağmen fiyatı için iyi bir ekrana sahip.
Sonuç olarak söylenecek şey fiyatı uygun şık bir tasarıma sahip. Bakıp alınmaya değer mi değmez mi sizin kararınız.
Fiyat: 258 $

Samsung Galaxy Notebook 10.6

Samsung üretim konusunda başarılı bir firma. Oyun için olmasa da günlük kullanım da asla sizi yarı yolda bırakmayacak bilgisayarlar tasarlamayı başarıyor.
Dokunmatik bir ekrana sahip olan bilgisayar çabuk not almak için oldukça uygun. Küçük boyutu onu taşınabilir kılmasına karşın pil ömründen azalmaya neden olmuştur. Tablet-laptop cinsinde en beğenilen ürünler içinde geliyor.
Donanım olarak İntel M işlemci kullanıyor olması onu gündelik işlerde kurtarıyor. Tabiki fiyatının yüksek olması onu herkes için uygun kılmıyor. 10.6 inc lik küçük akranı Samsung`un kendi panellerinin başarısını belli ediyor. Pil ömrü yaklaşık olarak o 6 saat kullanım süresi vaat ediyor
Kısacası taşınabilir bir tablet-laptop ürün isterseniz ve yeterince paranız varsa bu ürün sizin için oldukça uygun. Samsung iyi bir iş çıkarmış
Fiyat: 729 Dolar

Asus VivoBook L403

Pil süresi oldukça başarılı olan bu model tasarımsal olarak göz alıcı durması yanı sıra günlük kullanımda da sorun yaratmayacak donanıma sahip. 4 gb rame sahip olan model orta seviye bir işlemci eşlik ediyor. Orta sınıf bir bilgisayarın olması beklenen özellikleri barındıran bilgisayar en belirgin özelliği ise bataryası.
Uzun süre dışarıda bulunanlar için pil performansı tercih nedeni olabilir. Günlük kullanımın ötesine geçemeyen bir pc olması fiyatı yüzünden tercih nedeni olmaya bilir
Fiyat: 500 Dolar

Lenovo Ideapad 510S

Metal bir kasaya sahip olan bu model, 1.7 kilogram ağılığa sahip. 14 inc bir tablet için ağır sayılabilecek olması taşıma konusunda şüphede bıraksa da pil performansı bu konuda eksiklerini kapatıyor. 10 saat üzeri bir kullanım süresi sunan bilgisayar boyutu için şaşırtıcı bir performans sunuyor. Ekranı içinse kaliteli bir görüntü sunduğu söyleyebiliriz.
Ufak oluşu onu taşımaya uygun kılsa da ağırlığı biraz fazla. Eğer bu ağırlık sizin için sıkıntı olmayacaksa günlük kullanımda kullanışlı bir bilgisayar olacaktır
Fiyat: 494 Dolar

Dell İnspiron 15 7000 Gaming

Sıra son olarak performans canavarı bir bilgisayara geldi. Kendi sınıfında en uygun fiyatlısı olmasına rağmen şunu belirtmekte fayda var oda ülkemizdeki Dell`in garanti sıkıntısı. Bu konuda yeterli araştırma yaparak tercih etmenizi öneririz.
Genel olarak iyi bir kasa kalitesi çok yüksek donanım performansı sunmasını oyun için ideal bir bilgisayar oluşturmuş. Full hd bir ekrana sahip olmasına rağmen mat panel kullanılmış. Buda ekrana açılı bakıca görüntü net görünmemesine neden oluyor. Pil performansıysa oldukça başarı. Ek olarak 256 gb ssd bulunduruyor.

Oyun için kullanacak olan kullanıcılar için f/p ürünü olan bir bilgisayar. Kendi sınıfında en iyilerden. Fiyatın yüksek olması oyun oynamayanlar için fazla ve gereksiz sayılabilir.
Fiyat: 1079 Dolar

Bir önceki yazımız olan Savunma Sanayimizin Son 10 Yılda Geliştirmiş Olduğu 15 Silah başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları