Teknoloji

Nokia X5 Hakkında Merak Edilenler

Bir döneme damgasını vurmuş olan telefon markaları içerisinde yer alan Nokia, yavaş yavaş eski gücünü de toplamaya başlamış durumda. Yeni çıkardığı kaliteli telefon modelleri sayesinde, müşterilerin gönlünde taht kurmayı başarmış olan Nokia’nın yeni bir model çıkaracağı söylentileri de kısa bir zaman önce gelmişti. Modelin X5 olarak piyasaya sürülmesi sayesinde de, Nokia seven telefon kullanıcılarının, model içerisinde yer alan pek çok artı sayesinde, kolay bir şekilde bu modeli tercih edebilecekleri de görülmüş oldu. Kısa bir süre önce sızdırılan bilgiler ışığında, Nokia markasına ait olan X5 modelinin ne gibi özellikler ile geleceği de haber edildi. Gelin özelliklere birlikte bakalım.


Modelde 5.86 inç ekran boyutu olması beklenmekte. Geniş ekran özelliği sayesinde, işlerini telefon üzerinden yapabilecek olan kişiler için de artı bir özellik olarak görülmekte. Bunun yanı sıra, ekran tasarımına bakıldığında da, oldukça şık bir görüntü içerisinde yer alması, görüntüsel açıdan da herkesi etkileyen bir özellik olarak belirlenmiş. 32 GB dahili depolama özelliğine sahip olan bu modelin, 3000 mAh gibi geniş bir batarya özelliği de bulunmaktadır. Özellikle de telefon şarjı konusunda sıkıntı çeken kişiler için geniş bir batarya özelliğinde olması, telefonun tercih edilirliğini de yükselten bir konu olarak karşımıza çıkıyor. İç özellikleri açısından 3 GB Ram özelliğinde olduğu da görülmekte.

Çift hat kullanan kişiler için artı bir özellik olabilecek olan bu model sayesinde, aynı anda iki farklı sim kart da kullanılabilmektedir. 720 X 1520 ekran çözünürlüğünde olan bu model sayesinde, telefon kullanımı da büyük bir zevk olarak görülebilecektir. 11 Temmuz tarihinde Çin içerisinde lanse edilmesi de beklenen haberler içerisinde yer almaktadır. Telefonun genel özellikleri hakkında bu lanse işleminden sonra daha detaylı bilgilere de ulaşabilmek mümkün olacaktır. Ayrıca modelin genel görüntüsel açıdan da oldukça kullanışlı olduğunu söylemek gerekmektedir. Fiyat hakkında henüz detaylı bir bilgi verilememektedir. Bundan dolayı fiyatın ilerleyen günlerde kesinlik taşıması beklenmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button