Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Motivasyon Artırma Yolları

Motivasyon Artırma Yolları

Hayatın can damarlarından biri olan motivasyon aslında hayatımızı çekilebilir kılan sihirli bir değnek. Motivasyonu yüksek bir şekilde başladığımız işlerde başarı kaçınılmaz olduğu gibi motivasyonlu bir şekilde girdiğimiz ortamlarda ise bir yıldız gibi parlayabiliyoruz. Sizde neşeli hallerinizle çevrenizde her zaman harika biri gibi görünmek istediğinizde motivasyon artırma yolları deneyebilirsiniz…

  1. Neleri Atlattığınızı Düşünün!

Hayatınızda aslında pek çok başarı yakalamışsınızdır. Ancak ne badireler atlattığınızı hangi yollardan geçtiğinizi ve başarıya nasıl ulaştığınızı çoğu zaman göz ardı edebilirsiniz. Motivasyonunuzu koruyabilmek için hayatta neleri göze aldığınızı ve nasıl zorluklar içerisinde başarıyı yakaladığınızı düşünmeniz gelecekte de motivasyonu yüksek biri olmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Başaranlar Varsa Sizde Yapabilirsiniz!

Paranız mı yok, dersleriniz mi kötü ya da ailenizle sorunlarınız mı var? Bütün bunları düşünmek yerine sizin gibi olan ve bu olumsuzluklar içerisinden sıyrılarak çıkan insanların hayatlarına bakmanız motivasyonu artırma yollarının en kestirme halidir. Çevrenize bir bakın. Sizinle aynı sorunu yaşayan yüzlerce kişi var. Dertsiz kimse yok ve sizin geçtiğiniz yoldan geçerek başarılı olan kişilerde var.

motivasyon2
Motivasyon
  1. Gülümsediğiniz Şeyleri Tespit Edin!

Gülmek motivasyonunuzu bir anda %90’a kadar çıkarabilir. Gülmediğinizde içsel motivasyonunuz yüksek olsa bile dışarıdan motivasyonu düşük ve karamsar göründüğünüz için diğer insanları da bu şekilde etkilersiniz. Ancak gülümsediğiniz filmler, fıkralar, komik olaylar varsa bunları yeniden izlemek ve ya hatırlamak sıkılan canınıza şifa size ise motivasyon olarak dönecektir.

  1. Güne Müzikle Başlayın!

Motivasyonunuzu artırmak için güne size güç verecek ve enerji depolayacak müziklerle başlayabilirsiniz. Ruhunuzu doyurarak güne başladığınızda ise motivasyonu yüksek ve gün boyu rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Motivasyonunuzun bittiği yerde müziğe başvurabilirsiniz.

  1. Doyumsuz Olmayın!

Motivasyon artırma yöntemleri ne kadar fazla olursa olsun, siz ne kadar bu yöntemleri uygularsanız uygulayın doyumsuz olduğunuzda motivasyonunuz bir anda düşer. Doyumlu olmak demek eldekilere kanaat etmek ve kıskançlık yapmamak, insanlardaki olan her şeyi elde etmeye çalışmamakla olur. Başkalarının mutluluğunu gördüğünüzde sizde onlar gibi olmak için çabalıyorsanız ve kendi hayatınızdaki eşyalar, arkadaşlar yetmiyorsa motivasyonunuz yükselmeyecektir.

 

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Korkular gerçeğe dönüşür başlıklı makalemizde güveni yüksek bolca para kazanan mutlu bir kadın olmuştur. Öğrenilmiş çaresizlik, Kişisel Gelişim ve Kişisel gelişim dersleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları