Oyun Dünyası

Mobile Legends Kasma Sorunu ve Çözümü

Mobil Legends bir mobil moba oyunudur. Bu oyunu oynayan oyun severler sık sık oyunda yaşanan kasılma problemlerinden şikayet ediyor. Oyunda yaşana kasılma sorununun nedeni birçok problemden kaynaklı olabilir. Yazımızda sizlere bu nedenler hakkında bilgi vereceğiz. Aynı zamanda Mobil Legends oynarken kasılma sorununu nasıl çözeceğinize dairde bilgiler paylaşacağız.

MOBİL LEGENDS KASILMA NEDENLERİ NEDİR?

Mobil Legends oynarken meydana gelen kasılmaların yazımızda da belirttiğimiz gibi birçok sebebi olabilir. Aslında bu nedenler çoğu oyunda donmalara neden olan problemlerle hemen hemen aynıdır. Yazımızın geri kalanında sizlere bu nedenleri ve nedenleri önlemek için olası çözümleri paylaşacağız. Verdiğimiz yöntemleri uygularsanız donma probleminin önüne geçebilirsiniz.

Ping Değerinin Yüksek Olması

Yüksek ping değeri neredeyse bütün oyun severlerin problemidir. Mobil Legend oyununda da bu ping değeri donmalar oluşmasına sebep olacaktır. Eğer oyunu oynarken ping değeriniz 100’ün üzerindeyse donmalar sık sık meydana gelebilir. Ping sorununun oluşmasının ana sebebi ise bağlı bulunduğunuz internettir. Ne yazık ki ülkemizde internet bağlantısı çok kötü. Aynı zamanda oyun sunucularının genellikle yurtdışında olması ping değerinin yüksek olmasının ana sebeplerinden birisidir.

Ping değerini düşürmek için bazı yöntemler mevcut. Bu yöntemleri uygulayarak ping değerinizi büyük ölçülerde düşürebilirsiniz. Örneğin oyunu oynayacağınız sırada arka planda bir uygulama çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer arka planda bir uygulama çalışıyorsa bu ping değerinizin yüksek olmasına sebep olacaktır. Diğer bir sebepse uygulama güncellemelerinin açık olmasıdır. Oyun sırasında güncelleme işlemi gerçekleşirse pinginiz yükselir. Bu yüzden güncelleme ayarlarınızı manuel yapın ve bir güncelleme geldiği zaman siz manuel olarak düzeltin.

Sistemin Yetersiz Olması

Oyunlarda kasılma sorununun yaşanmasının bir diğer sebebi ise oyunun yetersiz sistemde oynanması olabilir. Her oyun için gerekli olan minimum ve önerilen sistem gereksinimleri vardır. Mobil Legends oyununu kasma sorunu olmadan rahat bir şekilde oynamak için gerekli olan sistem özellikleri şu şekildedir:

-Android 4.0+ veya iOS 6.0

-En az 1 GB RAM

-4- Core işlemci

Telefonunuz yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahipse kasma sorunu yaşamanızın sebebi farklıdır. Fakat telefonunuz bu özelliklere sahip değilse kasma sorununuz telefon özellikleriniz olabilir.

RAM’in Yüksek Kullanılması

Telefonunuzun kullandığı RAM miktarı fazlaysa buda oyunu oynarken donma problemleri yaşamanıza sebep olabilir. Bu sorunun ortadan kalkması için RAM’i temizlemeniz gerekir. RAM temizle adına Play Store ve App Store’da birçok uygulama var. Bu uygulamalar dışında aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak da RAM kullanımını azaltabilirsiniz.

-Gereksiz olan uygulamaların arka planda açılmasını engelleyebilirsiniz.

-Telefonunuzda kullanmadığınız uygulamalar varsa bunları kaldırabilir ve gereksiz yer kaplamalarının önüne geçebilirsiniz.

-Gereksiz uygulamaların konum erişimini kapatarak RAM kullanımını azaltabilirsiniz.

-Otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz. Yazımızda sizlere bu maddeden bahsettik. Bu şekilde ping değerinizi de düşürürsünüz.

Yukarıda bahsettiğimiz işlemler RAM’i en az şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button