Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor?

Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor?

Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor?

Mart ayının son haftasında ülkemizde aktif hale gelen Mobil PUBG, mobil oyun dünyasının yeniden şekillenmesine olanak sağlamış durumda. Hem Android hem de İOS alanına gelen oyun, anlık olarak yüzbinlece kişinin mücadeleler etmesine olanak sağlamakta. Bir anda ülkemizden binlerce kişinin indirmeye çalıştığı PUBG, popülerliği ile beraber birçok sorunun da meydana gelmesine neden olmuş durumda. 900 MB boyutundaki oyun dosyalarını akıllı telefonlarına indiren birçok kişi, indirmelerin bitmesi ile beraber oyuna giremediklerini, telefonlarında açılmadıklarını ifade etmekteler. Son birkaç gündür gerek sosyal medya ağları içerisinde gerekse oyun forumları içerisinde sıklıkla gördüğümüz Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor? sorusunun cevabını sizler için araştırarak sizler için çözüm önerileri getirmeye çalıştık. Telefonundan oyunu açmak isteyen kişilerin yapması gerekenler;

Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor Sorununun Çözümü

  • Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor? sorusunu internet üzerinde araştıran kişiler, ilk olarak akıllı telefonlarındaki internet bağlantısını kontrol etmelidirler. Mobil veri üzerinden giriş yapılıyorsa Wİ-Fi, Wİ-Fi üzerinden giriş yapan kişiler mobil veri üzerinden giriş yapmaya çalışmalıdırlar.
  • İnternet bağlantısından kaynaklanmayan bir giriş sorunu var ise ilk olarak Ayarlar bölümünden Uygulamalar bölümüne girerek Mobil PUBG’yi bularak oyunun o ana kadar biriken verilerini silerek tekrardan giriş yapmayı deneyin.
  • Oyuna giriş sorunu halen devam etmekte ise oyunu ilk olarak telefonunuzdan tamamen silmeyi deneyiniz. Tamamen silmeniz le beraber uygulama mağazaları üzerinden tekrardan indirip kurmaya çalışın.
  • Problemlemin devam etmesi durumunda art arda oyuna girmeyi deneyerek istek göndermeyi deneyiniz. Bununla beraber oyuna giriş yapacağınız zaman internet bağlantınızın maksimum seviyede olduğuna emin olun.
  • Mobil PUBG Telefonumda Açılmıyor? sorununun nedeni teknik konular ile ilgili de olabilir. Oyun en az 2 GB RAM istemesinden dolayın oyun açılmayabilmektedir. Bu konu hakkında yapacak herhangi bir şey yoktur.
  • Oyunu başarılı bir şekilde indirilmesine karşın oyun oynamak için yeterli oranda hafıza olamaması durumunda da açılmayabilmektedir. Kendinizce gereksiz gördüğünüz uygulamalardan bir tanesini silerek telefonunuzda yer açmayı deneyebilirsiniz.
  • Eğer arka planda çok fazla uygulama çalışıyor ise RAM Tüketiminizin fazla olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de oyunun açılmayacağını, ilk olarak arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz.
  • Hatalar devam ediyorsa telefonunuzu birkaç kere kapatıp açabilir, internet bağlantısını kesip yeniden bağlayabilirsiniz.

Oyunun dosya boyutu yüksek olmasından dolayı grafiklerinin gerçeğe yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenden dolayı düşük sistem özelliklerine sahip telefonlarda açılmayabilmektedir. Hafıza konusunda tüm telefonlara indirilebilen oyun, sistem özellikleri konusunda sadece minimum olarak 2 GB RAM istemektedir. Telefonunuzda bulunan RAM miktarı eğer 2 GB ise arka planda çalışan uygulamaların oyunu açmaya engel olduğunu söyleyebiliriz. Mobil PUGB Telefonumda Açılmıyor? sorusuna yukarıda maddeler halinde çözüm önerileri meydana getirmeye çalıştığımızı belirtmek istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Mobil PUGB Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları