Oyun Dünyası

Mobil PUGB 1.Olma Yöntemi

Mobil PUGB 1.Olma Yöntemi

Survival olarak adlandırılan hayatta kalma oyunları son zamanlarda giderek popüler hale gelmiş, birçok oyuncu tarafından en çok oynanan oyunlardan birisi haline gelmiştir. 2017 yılı içerisinde yayımlanarak 25 milyondan fazla satış gerçekleştirerek alanının bir numaralı oyunu haline gelen PUBG, bilgisayar üzerinden birçok kişinin sevgisini kazanmış durumda. Bilgisayar üzerinden oyun oynayan kişilerin sevgisini kazanan yapımcı şirket, oyunun tıpatıp benzerini mobil alana taşıyarak bilgisayar üzerinden oyunu oynayamayan kişilere de fırsat oluşturmaya çalışmıştır. İlk birkaç denemenizde ilk ölen kişilerden birisi olabilirsiniz. Mobil PUBG, deneyimler üzerine kurulu olmasından dolayı ilk kez oyunu oynayan birçok kişi erken süreçte öldüğünü gördük. Hazırladığımız rehber ile Mobil PUGB 1.Olma Yöntemi  hakkında bilgiler vererek oyunda nasıl liderlik kazanacağınızı dile getirmeye çalıştık.

Kıyafet Seçimi

Kıyafet, kamuflaj seçimi oyun içerisindeki en kilit seçimlerden birisi olarak gösterilmekte. Hayatta kalma oyunu olmasından dolayı iyi bir şekilde saklanmanız ve rakiplerinizi bir anda ortadan kaldırmanız gerekecektir.  Bu nedenle kıyafet seçimlerinizi daha çok koyu renkler üzerine kurarak rakiplerinizden saklanmaya çalışabilirsiniz.

Ekipman Seçimi

Oyun içerisinde seçimi yapılacak ekipman seçimi oldukça önemlidir. Makineli tüfek ya da keskin nişancı tüfeği ayrımı olmadan çantalarınız içerisinde en az 1 adet Red Dot ya da Holo bulundurmanız gerekecektir. Bununla birlikte 4x veya 8x Scope bulundurmanız durumunda rakiplerinizi kısa sürede alt edebilirsiniz. Red Dot ve Holo yakın mesafedeki atışlar için güzel seçenekler sunarken uzak mesafeli atışlar için 4x ve 8x kullanabilirsiniz.

Oyun Alanı Seçimi

Oyun alanı içerisindeki iniş yapılacak yer seçimi oldukça önemlidir. Herkes tarafından inilecek yerden ziyade az kişilerin indiği, loot alanı yüksek yerlere iniş yapmanız gerekmektedir. Oyun içerisinde bulunmanız gereken yer beyaz halka ile belirtilmekte olup mavi çizgili bölümler zehirli alanı oluşturmaktadır. Mavi alanlar, zehirli gaz salgılamasından dolayı hızlı bir şekilde can kaybetmenize neden olacaktır.

Hız

Hız, Mobil PUGB 1.Olma Yöntemi  arasındaki en önemli etmenlerden birisi olarak gösterilmekte. Uçaktan inip loot yapmaya başladığınız andan itibaren çok ama çok hızlı olmanız gerekmektedir. Bir eve giriş ile çıkış süreniz 10 saniyeyi geçmemesi gerekmektedir.  Hızlı bir şekilde eşya dizimini yapmanız durumunda rakiplerinizi savunmanız olarak yakalayabilirsiniz.

İlk Yardım Ekipmanları

Oyun içerisine mermi yiyen kişiler ya da mavi halka içerisinde takılı kalan kişiler düşük can nedeni ile oyundan hızlı bir şekilde elenebilmektedirler. Bu durum karşısında önceden önlemler alarak loot sırasında yerden enerji içeceği, bandaj, tedavi kiti gibi yardımcı ekipmanlar alabilirsiniz. Bu ekipmanlar, birinci olmanız açısından oldukça önemlidir.

Silah Seçimi

Yapacağınız silah seçimi, oyunda sona kalmanıza olanak sağlayacak en büyük etmen olarak gösterilmekte. Standart tabanca, UZİ gibi silahlar ile çok başarılı olamayacağınızı söyleyebiliriz. SKAR, Kar98 gibi ekipman seçimlerinde bulunmak birinci olmanıza büyük oranda olanak sağlamaktadır.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button