Mobil PUBG Destekleyen Telefonlar?

Mobil PUBG Destekleyen Telefonlar?

Mobil PUBG; uzun süredir oyun dünyası içerisinde var olmasına karşın sadece Çin’de yaşayan kişilerin erişimlerine açık bir şekilde idi. yapımcı şirket, 5 aydan fazladır oyunu Çin içerisindeki oyuncular ile denemekte olup hataları düzenlemek üzerine çalışmalar yapmakta idi. 2018 yılı Mart ayı itibari ile tüm dünya oyuncuların açık hale getirilen oyun, kısa süre içerisinde Google Play Store içerisinde 10 milyon indirme barajını geçmeyi başarmıştı. Bilgisayardaki sürümünden hiçbir farkı olmayan oyun, mobil alanında da deneyim yaşamak isteyen kişilere ayrıcalıklar meydana getirmek üzere sürekli çalışmalar yapmaya devam etmekte. Oyunun mobil alanına giriş yapması ile beraber birçok kişi, oyunun telefonlarına uygun olup olmadığını merak etmektedirler. Bu yazımız içerisinde Mobil PUBG Destekleyen Telefonlar? hakkında bilgiler vererek hangi telefonların bu oyuna destek verdiğinden bahsetmeye çalışacağız.

Öncelikle Mobil PUBG Sistem Gereksinimlerinden bahsedecek olursak; oyun Google Play Store içerisinde 700 MB, App Store içerisinde ise 900 MB boyutunda yer almaktadır. İlk olarak telefonlar içerisinde en azından oyunun dosyalarını ve güncellemelerine yetecek kadar alan bulunması gerekmektedir. Bununla beraber olmazsa olmaz sistem özelliği RAM olarak gösterilmekte. Bu oyunu oynamak isteyen Android işletim sistemli telefonlarda minimum 2 GB RAM bulunması gerekmektedir. İOS tabanlı telefonlarda 1 GB RAM yeterli olarak gösterilmektedir. RAM konusunda yeterli sistem özelliklerine sahip olmayan telefonlarda donma, kasma, oyuna girememe gibi teknik sorunların meydana geldiğini görmekteyiz. Tam 2 GB RAM’e sahip telefonlarda ise grafik değerlerinin maksimumda olması telefonların ısınmasına, şarjlarının kısa sürede bitmesine neden olabilmektedir.

Mobil PUBG’yi destekleyen telefonları merak eden kişiler, oyunun yüksek boyuta sahip olmasından dolayı deneyimleyemediklerinden de şikayet etmektedirler. Düşük boyuta sahip olsa idi indirim kendi gözleri ile oyunun telefonlarında sağlıklı bir şekilde açılıp açılmadığını görebilirlerdi.Bu gibi durumlardan ötürü bizler yaptığımız araştırmalar sonucunda hangi telefonların oyunu desteklediğini öğrenebildik. Bu telefon modellerinden bahsedecek olursak;

Apple Mobil PUBG Destekleyen Telefonlar?

Apple telefonlarının neredeyse birçoğu Mobil PUBG oyununu başarılı bir şekilde destekleyebilmekte. iPhone 4S’den başlayarak sırası ile iPhone 5’den iPhone X’e kadar 12 adet iPhone telefon sürümünün oyunu desteklediğini görmekteyiz. Apple kullanıcıları aynı zamanda oyunu tabletleri üzerinden de rahatlıkla oynayabilmektedirler.

Android Mobil PUBG Destekleyen Telefonlar?

Başta Samsung olmak üzere Huawei, Xiaomi, Asus, HTC, LG gibi akıllı telefon dünyasının önde gelen markaların telefonları da oyunu başarılı bir şekilde desteklemektedir Android içerisinde oyunu destekleyen 100’lerce telefon modelinin bulunmasından dolayı detaylı bir liste yapamıyoruz. Minimum 2 GB RAM ve Android 5.0 üzerinde bir işletim sistemine sahip olan kişiler, telefonları üzerinden başarılı bir şekilde oyunu oynayabilmektedirler. Sürekli olarak güncellenmekte olan oyun, Türkçe dil desteğini de getirmiş olup başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Eğer destekleyen bir telefon sahibi iseniz, uygulama mağazalarından oyunu hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

Related Articles

5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button