Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Mısırın Yararları Nelerdir?

Mısırın Yararları Nelerdir?

mısırın yararları

Mısırın Yararları Nelerdir?

Mısırın yararları saymakla bitmez. Oldukça geniş vitaminler barındıran, yüksek lif kaynağı bulunan mısır hakkında bilgileri okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. İçerdiği vitaminler sayesinde vücudunuzun hem zinde hem de sağlıklı olmasını sağlayacak olan mısırın yararları saymakla bitmeyecek.

Meksika ve Orta Amerika kökenine sahip olan bu tahıl ürünün 2 metreye kadar uzanabilen sapları bulunmaktadır. Kendisinin oldukça yararı olduğu gibi sapının da birçok yararı olduğunu dile getirmekte fayda var.

İçerdiği A vitamini, B6, B12, Magnezyum, Kalsiyum, Demir, Manganez, Karotenoid, Karoten ve C vitaminleri sayesinde pek çok hastalığa şifa olmuştur.

 

  • Bağ Dokusunu Sağlamlaştırır

İçeriğinde bulunan Mineral ve Manganez adlı vitaminler sayesinde bağ dokusunu güçlendirdiğini biliyor muydunuz? İnsan vücudunun günlük olarak Manganez ihtiyacının %12’sini karşılamaktadır. Aynı zamanda Demir, Bakır, Fosfor gibi yararlı içeriklere de sahip olduğu için bağ dokusunu güçlendirmede üst düzey bir göreve sahip olan mısırın yararları sadece bununla sınırlı kalmıyor.

  • Kalp Sağlığını Korur

Kötü kolesterol seviyesini, içeriğinde barındırdığı Optimal Yağ Asidi sayesinde düşüren ve kan basıncını düzenleyen mısır, kalbe iyi gelmektedir. Kötü kolesterol seviyesini düşürmesinin yanında kan basıncını sağlıklı bir düzeyde tutması ve ona istinaden damarların tıkanmasını da engellemesi, mısırın en fazla bilinen faydaları arasındadır.

  • Alzheimer Olma Riskinizi Düşürür

Yaşlılığa ve genetiğe bağlı olarak orta çıkan Alzheimer gibi hastalıkları da önlemeye yardımcı olan mısır, beyin ve sinir sağlığı konusunda vücudunuza oldukça katkı sağlayacak.

  • Göz Sağlığını Korur

Mısırın içindeki her bir mısır tanesinin içerdiği Karotenoid maddeleri ve A vitamini sayesinde gözlerinin bozulmasını önler. Aynı zamanda göz sağlığınızı da koruyan mısır, görme bozukluğu riskini de azaltır.

  • Cildinizi Korur

İçeriğinde barındırdığı A vitamini, C vitamini, Beta ve Karoten sayesinde hem cilt sağlığınızı hem de saçlarınızın sağlığını koruyan Mısır, sağlığınızı korumanın yanında saçlarınızın yapısını da güçlendirecek.

  • Sindirim Sistemini Korur

İçerdiği tonlarca vitamini sayesinde sindirimi de kolaylaştıran mısırın yararları saymakla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda bağırsaklarınıza da yararı olan mısır, yüksek lif içeriği barındırdığından dolayı kolesterol emilimine yardımcı olduğu gibi hemoroit ve kolon kanserini önlediği de belirlenmiştir.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Korkular gerçeğe dönüşür başlıklı makalemizde güveni yüksek bolca para kazanan mutlu bir kadın olmuştur. Öğrenilmiş çaresizlik, Kişisel Gelişim ve Kişisel gelişim dersleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları