Ana Sayfa / Genel / Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Soğuk algınlığı, hamilelik ve tansiyon düşüklüğü gibi çoğu nedene bağlı olarak mide bulantısı yaşıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda ne yapacağınızı bilemeyerek mide bulantısını geçiren yöntemler neler diye düşünebilirsiniz. Aniden insanların içerisinde karşınıza çıkan mide bulantısı nedeniyle sosyal hayatınızda sorunlar yaşayacağınız gibi iş hayatınızda ve ev hayatınızda da sorunlar yaşayabilirsiniz. Mide bulantısı sorunu nedeniyle hastaneye gitmek istemiyorsanız işte evde yapabilecekleriniz…

  • Temiz Hava Alın!

Mide bulantınız başladığı anda ortamınızdaki havayı değiştirebilmek adına pencereleri ve ya kapıyı açabilirsiniz. Mideniz bulandığında temiz hava almanız bulantı hissinin bastırılmasına yardımcı olacaktır.

  • Nane

Taze nane çiğnemek bulantının geçmesinde kullanılabilecek en etkili yöntemdir. Eğer naneyi taze olarak tüketemiyorsanız nane limon çayı ya da salata gibi ürünlerde kullanarak da tüketebilirsiniz. Naneli sakızlarda bu konuda bir süreliğine sizi idare edecek detaylardandır.

  • Limon

Bulantınız başladığında ortadan kesilmiş bir limonu ısırmak ve ya suyunu içmek kaydıyla bulantınızı geçirebilirsiniz. Midenizin rahatlamasını sağlayacak olan limon aynı zamanda bulantıya neden olan çoğu durumun da ortadan kaldırılmasında etkili olmaktadır.

  • Bol Su İçin!

Mide bulantısı yaşadığınızda bol bol su tüketmeye başlamanız da midenizin rahat etmesini sağlar. Mide sorunlarının giderilmesinde suyun çok tüketilmesi, sindirim sisteminin düzelmesini sağlayacaktır. Mide bulantısını geçirmek için vücudunuzdaki su eksikliğini mutlaka gidermelisiniz.

  • Açlık

Bazı kişilerde uzun süre aç kalmaya başlı olarak mide bulantısı görülebilmektedir. Midenizi boş bıraktığınızda açlığın verdiği yorgunluk ile kramplar yaşamaya ve bulantı şikayeti hissetmeye başlayabilirsiniz.

  • Elma

Mide bulantısı bazen midede bulunan toksinlerden dolayı meydana gelebilir. Böyle durumlarda elma tüketmeniz halinde ise midenizdeki toksinler elma tarafından temizlenecektir.

  • Zencefil

Hamilelikte mide bulantısını geçirmek için ne yapacağınızı bilmiyorsanız ya da yolculuk sırasında deniz, araç gibi ulaşım araçlarında mideniz bulanıyorsa az miktardaki zencefili yiyebilirsiniz. En kısa sürede bulantı geçiren ürünlerden olan zencefili toz halde yoğurt ile karıştırabilir ya da çayını tüketebilirsiniz.

  • Kuruyemiş

Evet, yanlış duymadınız. Kuruyemiş olarak badem, fındık ve ceviz gibi besinleri tüketmeye başladığınızda mide bulantınız yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır. Kuruyemişleri yanınızda taşıyarak bulantı anında tüketebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları