Metro Exodus Yayınlanma Tarihi ve Ön Sipariş Metro Exodus inceleme

2036 yılında gerçekleştiği rivayet edilen bu zorlayıcı ve bir o kadar düşündürücü; bizlere vahşi, kanlı ve öldürmeye can atan mutantlar sunan Metro Serisinin yayınlanacak oyunu 22 Şubat 2019′ da bizlerle. Nükleer savaşın ardından çeyrek asır geçmesine rağmen bu olay, dünyayı harap edip yaşayan herkese zarar vermişti. Birçok kişinin öldüğü bu olayda, birkaç bin kişinin sağ kalıp Moskova’ da metro tünellerinin kalıntıları altında yaşama mücadelesi verenler olarak, zehirlenen unsurlara karşı mücadele edip, mutasyona uğramış canavarlar ve paranormal dehşetlerle savaşacak aynı zamanda iç savaşın alevlerine maruz kalacak olmanın verdiği heyecan ile oyunu dört gözle beklemekteyiz.

Fakat şu an, ana karakter Artyom olarak, bir grup özel ekip ile yaşanan bu kıyametten sonra sözde yaşam olduğu bir yere yolculuk yapmalıyız. Yapımcılarının söylediğine göre, şu zamana kadar yapılmış en sürükleyici oyun dünyalarından birinde, ölümcül savaş, gizlilik, keşif ve hayatta kalma duygularıyla harmanlayan, öyküye dayalı efsanevi bir FPS oyunu. 4 mevsimi izleyecek olmamız ve Rusya’ nın vahşiliği ile baş başa bırakılmamız şahsen beni biraz ürkütmekte. Dmitry Glukhovsky’nin romanlarından esinlenen Metro Exodus, hikayenin en büyük Metro macerası olduğunu belirtiyor. Buna bağlı olarak ise biz oyuncular gündüz ve evde yalnız değilken oynamayı tercih etmez zorunda kalıyoruz. Seçimleriniz yoldaşlarınızın kaderini belirliyor, tüm arkadaşlarınız yolculuktan kurtulacak değil; kararlarınızın tekrarlanabilirlik sunan ilgi çekici bir hikayesi mevcut.

Oyunumuzun herhangi bir ön sipariş paketi içeriği hakkında bir bilgi verilmediği için, ön sipariş paket içerikleri hakkında bir bilgimiz bulunmamakta. Fakat ön sipariş fiyatının bir hayli yükseklerde olduğunu unutmamanız gerekmekte. Oyunun söylenen minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

Minimum Sistem Gereksinimi;

-Intel CPU veya AMD CPU:
Core i5 – 2500 K 3.3 GHz – FX- 8320
– Nvidia Grafik Kartı veya AMD Grafik Kartı:
GeForce GTX 960 2GB – Radeon R9 380
– VRAM: 2 GB
– RAM: 8 GB
– OS: Win 7 64
– Direct X: DX 11
– HDD: 50 GB

Kısacası oyunu oynamak isteyen arkadaşlar, oyunu almadan önce yeni bir bilgisayar almaları veya toplamaları gerekmekte diye düşünüyorum. Minimum sistem gereksiniminde bile GTX 960 grafik kartı bulunan oyun sisteminizden neler neler istemez. Fakat oyun beklentileri karşılar diye düşünmekteyim, tabi ki de bilgisayarınız iyi ise. Bilgisayarı istenen şekilde olmayan arkadaşlar ise internet üzerinden oyunu izleyip, öğrenebilirler. Tabi ki oynayarak öğrenmenizi, görmenizi isterdim fakat herkesin fırsatı aynı olmuyor. Oyunu almayı düşünen arkadaşlar için ise ön sipariş fiyatının 250 ile 300 ₺ arasında değişmekte olduğunu dile getirebiliriz. Almadan önce iyi düşünülmesi gereken bir oyun olduğunu ve alacaksanız da biraz daha sabredip, inceleyip almanızı tavsiye edebilirim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button