Genel

Merkezine Down Sendromunu Alan 10 Muhteşem Film

Bazı filmler vardır anlık olarak insanları eğlendirme üzerinedir ancak bazı filmler ise bunun çok ötesindedir. Bu filmler insanlara bir şeyler katmaktadır. Sevgi, fikir, düşünce ve anlayış. İşte bu listemizde bu tarz filmleri ele alacak ve Down Sendromu hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. filmlerin fragmanlarını sizlerle paylaşıyorum yalnız ingilizce türkçe alt yazılı veya türkçe’ye çevrilmiş olarak bulabilirsiniz.

Demolition
Film 2016 yılında izleyici ile buluştu ve sonu ile adeta bizleri hüzne boğdu. Down sendromu bir yana müzikler diğer yana ve ortasında bir atlıkarınca. Bu film size mutluluğun tarifini yapacak.

Ghadi: Bir Melek Yaratmak
Bir Lübnan filmi olan Ghadi aradığınız samimiyeti bulabileceğiniz ender filmlerden. Ghadi balkona çıkıp sürekli bağıran down sendromlu bir çocuktur ve mahalle halkı bundan son derece rahatsız olur ve onun mahalleden gitmesini ister ancak ailesi buna çok üzülür. Baba buna bir çözüm ararken onun bir melek olduğunu görecektir.

Halam Geldi
Yerli film ile devam edelim. Filmde akraba evliliği sonucu doğan Down Sendromlu çocuk ile hayatlarının nasıl geçtiğini göreceksiniz.

Kalandar Soğuğu
2015 yılının en beğenilen filmlerinden biri olan Kalandar Soğuğu yerli sinemanın bir başka örneği. Film Karadenizli olan ailenin 2 Down Sendromlu çocuğu, annesi ve eşinin bakımını üstlenen bir babanın hikayesini anlatmaktadır.

Be My Baby
Nicole 18 yaşına yeni girmiş akranlarından farklı olan Down Sendromlu genç kızdır. Onun hayattan tek beklentisi diğer kızlar gibi evlenip aile sahibi olmak istemesidir.

24 Hafta
Bu film Kürtaj nedir dedirten bir film olarak karşımıza çıkıyor. Astrid yaşadığı ülkede oldukça popüler olan ve birçok kişi tarafından tanınan bir komedyendir. Hamile olduğuna çok sevinen Astrid doğacak çocuğunun Down Sendromlu olacağını öğrenir tüm kürtaj tavsiyelerine rağmen çocuğunu doğurmaya kararlıdır.

Yeni Dünya
Bir başka yerli film olan Yeni Dünya’da bir aile tüm eşyalarını alarak köyden şehre göç edeceklerdir ve tek güvenceleri Down Sendromlu çocuklarının maaşıdır. Köyde yeterince yeten bu para onlara şehirde yetmeyecektir.

Can Dostum
Filmi izleyince bir dünyanın nasıl değiştiğini ve bunu sağlayanın Down Sendromlu bir çocuk olduğunu göreceksiniz. Filmde neşe, hüzün ve mutluluğu göreceksiniz.

Ruh Eşim
2011 yılınd vizyona giren filmde bir ailenin mutluluğuna tanık olacaksınız. Film kelimenin tam anlamıyla anne ve oğlu arasındaki sevgiyi anlatmaktadır. Sadece Down Sendromlu oğlu ile yaşayan ve 1960’lı yılların parisinde geçen film sizleri duygulandıracaktır.

Sekizinci Gün
1986 yılında izleyici ile buluşan filmde Georges genç bir Down Sendromludur ve Harry hayatından hiçbir tat almayan iş adamıdır. Harry yine düşünceli bir şekilde aracını sürerken az kalsın Georges’e çarpacaktır. Bu olay ikilinin tanımasına vesile olur ve iki arkadaş 8 gün boyunca beraber takılacaklardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu