Teknoloji

Mayıs Ayında En Çok Satan 10 Telefon ve Genel Özellikleri

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi sayesinde, pek çok yeni modelin de kullanıcıları ile buluştuğu görülmekte. Her modelin üzerine bir yenisinin eklenmesi sayesinde, kişilerin telefon modellerinde en yeni olanları tercih ettikleri söylenebilecektir. Yeni modeller sayesinde, yeni özelliklere de kavuşmak mümkün hale gelebilecektir. Özellikle de mayıs ayı içerisinde en çok satan telefonlara baktığımızda, bu telefonların markalara göre de değişim gösterdikleri söylenebilir. Markaların yenilikler sağlamasından dolayı, modellerde de bu yeniliklerin görülmesi ve buna bağlı olarak tercih yapılabilmesi mümkün hale gelebilecektir. Mayıs ayında en çok satan 10 telefon modelini bu yazımızda sizler için derledik. Aynı zamanda bu modelleri tercih etmek isteyecek olan kişiler için de, modellerin genel özelliklerini sizler için belirttik.

İPhone 8

Tüm dünyada da en çok tercih edilen telefon modellerini kendi bünyesinde barındıran IPhone, özellikle de kalitesi sayesinde herkesin en çok tercih ettiği telefon markalarını bünyesinde toplamakta. IPhone markasının çıkarmış olduğu IPhone 8 modeli de, yüzde 2,4 satış yapmış durumda. Telefonun genel özelliklerine baktığımızda da, 4.7 inç ekran boyutuna sahip olduğu görülmektedir. Aynı zamanda 64 GB dahili depolama özelliğine sahip olan bu modelin, 2 GB Ram özelliği yer almaktadır. Batarya kapasitesinin pek çok telefon modelinden daha düşük olduğunu söylemek gerekecektir. Bataryası ise 1821 mAh olarak belirlenmiştir. Tek hata sahip olan bu telefon modelin 6 çekirdekli olduğu da görülmektedir.

Samsung Galaxy S9+

Dünyaca bilinen telefon markası olan Samsung’un çıkarmış olduğu Galaxy S9+ modeli de en çok sevilen ve tercih edilen telefon modelleri içerisinde yerini almakta. Bu modelin de dünyada IPhone 8 modelinde olduğu gibi yüzde 2,4 sattığı bilinmektedir. Görünüm açısından da oldukça şık olan bu modelin, genel özellikleri açısından da oldukça beğenilen bir model olduğu söylenebilecektir. 6.2 inç gibi büyük bir ekran boyutuna sahip olan modelin, batarya kapasitesi de oldukça gelişmiş bir özellik göstermektedir. IPhone 8 modelinin batarya özelliğini 2 katına katlamayı başarmış olan bu modelin, 3500 mAh batarya kapasitesi bulunmaktadır. 64 GB dahili depolamaya sahip olan modelin, 6 GB bellek özelliği içerisinde piyasaya sürüldüğü de bilinmektedir.

IPhone X

Mayıs ayının en çok satan telefon markaları içerisinde, üçüncü yüzdelik dilim içerisinde de IPhone X yer almakta. Bu modelin de mayıs ayında satılan telefon modelleri içerisinde yüzde 2,3 oranda olduğu bilinmekte. IPhone X modelinin de, IPhone markasını 10. yılında çıkarılan modeller içerisinde olduğu bilinmektedir. Farklı bir tasarıma sahip olan bu modelin 3 GB Ram özelliğinde olduğu bilinmektedir. 12 megapiksel arka kameraya sahip olması sayesinde de, oldukça net bir çözünürlük içerisinde fotoğraf çekimi mümkün hale gelmektedir. Ön kamera ise 7 megapiksel olarak belirlenmiştir.

Xiaomi Redmi 5A

Xiaomi markasına ait olan bir model de Redmi 5A olarak görülmektedir. Bu modelin mayıs ayı içerisinde en çok satan 4. telefon olarak yer aldığı görülebilmektedir. Modelin mayıs ayı içerisinde satılan telefonlar içerisinde yüzde 2,2’lik bir oran ile yer aldığı da söylenebilecektir. Bu modelin genel özelliklerine baktığımızda da, 5.0 inçlik bir ekran boyutunun olduğu görülebilecektir. 16 GB dahili depolamaya sahip olan bu modelin, 2 GB belleği bulunmaktadır. Aynı zamanda bataryası da 3000 mAh olarak belirlenmiştir. Bu da bataryasının oldukça güçlü olduğunu gösteren bir durum olarak görülmektedir.

IPhone 8 Plus

IPhone markası içerisinde yer alan tüm modellerin yine geçtiğimiz ayda da en çok satılan modelleri bir arada barındırdığı görülebilmektedir. 5.5 inçlik ekran boyutuna sahip olan bu telefon modelinin, iOs 11’i bulundurduğu da söylenebilmektedir. 3 GB Ram özelliğinde olan modelin, görünüş açısından da oldukça şık olduğu söylenebilecektir. Yeniden yeni bir telefon tercih etmek isteyen kişilere önerilebilecek olan bu modelin, ön kamerası 7 megapiksel olma özelliğini gösterirken, arka kamerası ise 12 megapiksel olarak belirlenmiştir. Ayrıca modelin yüzde 2,1 sattığı görülmektedir.

Samsung Galaxy S9

Samsung model telefon modelleri içerisinde en çok beğenilen Samsung Galaxy S9 modeli de, en çok satan telefon modelleri içerisinde 6. Sırada yer almaktadır. Bu modelin mayıs ayı içerisinde yüzde 2,1 oranında satıldığı görülmektedir. 5.8 inç ekran boyutuna sahip olan modelin, 64 GB dahili depolamaya da sahip olduğu söylenebilecektir. 4 GB bellek ile piyasaya sürülmüş olan modelin, 3000 mAh batarya özelliği ile yer aldığı görülmektedir. Tasarım açısından da en çok beğenilen modeller içerisinde yer almaktadır.

Huawei P20 Lite

Huawei markasına ait olan telefon modellerinin de oldukça beğenilen ve tercih edilen modelleri bir arada sunduğu söylenebilmektedir. Bu modele ait olan telefonun mayıs ayı içerisinde yüzde 1,4 oranında satış yaptığı görülmektedir. 4 GB ram olarak piyasaya sürülmüş olan bu modelin hem 16 hem de, 64 GB olmak üzere iki farklı şekilde olduğu da görülebilecektir. Tercihe bağlı olarak 2 farklı türünden birini seçmek de mümkündür. Ayrıca telefonun dış görünüşüne baktığımızda da, oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu söylenebilecektir. Android 8.0 Oreo işletim sistemi de bu model içerisinde yer almaktadır.

Vivo X21

Mayıs ayı içerisinde yüzde 1,4 oranında satış yapan bu modelin, parmak izi okuyucu özelliği sayesinde, geniş bir kitleye ulaşmış olduğu da söylenebilecektir. 6 GB Ram özelliğinde olan bu modelin, 3200 mAh batarya gücüne de sahip olduğu görülebilmektedir. Ayrıca modelin görünüş açısından da oldukça şık olduğu söylenebilmektedir.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Geniş batarya özelliği sayesinde, oldukça uzun süreli kullanım sağlayan modelin, mayıs ayı içerisinde yüzde 1,3 sattığı bilinmektedir. Ayrıca modelin özelliklerine baktığımızda da, 3 GB bellek ile birlikte piyasaya sürüldüğü söylenebilmektedir. 5.99 gibi geniş bir ekran boyutuna sahip olmasından dolayı da, oyun seven kişilerin tercih edebilecekleri bir telefon olarak görülebilmesine yardımcı olmaktadır.

Oppo A83

Yüzde 1,2 satışa ulaşmış olan bu modelin, dünya genelinde IPhone ya da Samsung gibi çok fazla bilinen bir telefon olmadığı bilinse de, modelin kendine ait pek çok özelliği de yer almaktadır. 4 GB Ram özelliğinde olan bu modelin, görünüm açısından da oldukça şık olduğu söylenebilecek bir özellik olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu