Marvel Powers United VR Çıkış Tarihi ve Ön Sipariş

Bir yazımız da daha sizlerle olmaktan aldığım keyifle yazımıza başlıyorum. Bugün sizlere bu çıkacak oyunun içeriğinden, ön sipariş ile satın almak isteyen arkadaşlarıma fiyatından, oynamak isteyen arkadaşlarıma sistem gereksinimlerinden kısacası aklınıza gelecek veya takılabilecek her türlü konudan bahsedeceğim.

Oyun birinci-şahıs bakış açısı olarak isimlendirdiğimiz FPS türünde olacak, görsel gerçekçiliğe önem verilecek ve kendi seçtiğimiz kahraman ile oynayacağız. Takım tabanlı bir oyun senaryosu sunacak olan bu oyun bizlerle çok yakın zamanda karşılaşacak. Dilerseniz oyun içeriği hakkında ki videoya buradan erişip, bilgi sahibi olabilirsiniz.
Oculus Touch‘ ı kullanarak kahramanımız ile yumruklar savurup, silahlar ile ateş ederek veya süper güçlerimizi kullanarak düşmana adaletin kimde olduğunu göstereceğiz. Tabi seçtiğiniz karakterin özelliklerine göre yapacak olduğunuz hareketler değişmekte 🙂 Ek olarak tek kişilik modun yanı sıra co-op modu, yani  birlikte takım kurup yakın arkadaşlarınız ile  online olarak düşmanlara karşı savaşabilir, görevleri tamamlayıp, ödüller kazanabilirsiniz. Oyunu oynayarak kilitli eşyalara erişim sağlayabilir, dilerseniz kahramanınızın dış görünümünü değiştirebilirsiniz veya ek içerikleri açabilirsiniz.


Tabi oyunun VR olduğunu unutmayalım 🙂
Aynı zamanda oyun; oturma veya ayakta durmayı gerektirir. Oyunu oynayabilmek için normal oda boyutlarında bir alana ihtiyaç duymakla birlikte, internet bağlantısı da gerekmekte.Oyun kullanıcılarına orta konfor sunmakta yani oynayacak arkadaşlar biraz konfordan şikayet edebilirler. VR oyun oynayan arkadaşlar için kaçırılmayacak bir oyun olduğunu ve imkanı olan arkadaşlara tavsiye ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim.
Oyuna sahip olmak için ön sipariş vermek isteyen arkadaşlarımız; buradan devam edebilir. Oyunun açıklanan ön sipariş fiyatı ise 39,99$.
Oyunun çıkacağı tarih bir sorun çıkmadığı müddetçe, 26 Temmuz 2018  olarak belirlenmiş durumda.
Oyun hakkında daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlar ise buradan devam edebilir.

Tabi ki de Oculus Touch cihazı olmayan arkadaşlar için daha masraflı bir hal aldığını da söylemeden edemeyeceğim. Oyunu isteyen arkadaşlar Oculus VR kulaklığı ve Oculus hareket sensörü cihazlarına sahip olmaları gerekmekte.

Oculus cihazları hakkında bilgi almak, merak ettiklerini gidermek isteyen arkadaşlar ise buradan cevaplarına ulaşabileceklerdir.
Sonuç olarak şu an da ön siparişte bulunan bu oyunu almadan önce bana soracak olursanız ” Alır mısın ?” diye; elbette bu cihazlara sahipsem  alırdım, fakat bize sunulan bu oyun benim fikrimce fiyat- performans ürünü değil. Tabi ki de karar sizde, oyun kötü değil aksine kendi kitlesini oluşturmuş durumda.
Oyun hakkında fikirlerinizi yorum olarak belirtirseniz, sizlerinde neler düşündüğünü bilmek isterim.
Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button