Makyajın Doğru Bilinen Yanlışları

Makyajlı bayan ile makyajsız bayan hiçbir ölçüde birbiri ile kıyaslanamaz. Makyaj yüzünüzde bulunan kusurları tam anlamıyla kapatabilir yeter ki doğru uygulama ile makyajımızı tamamlayalım. Şimdi sizlere makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz ve dahası çeşitli makyaj ipuçları ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

En Önemli Ayrıntı Tenimiz
Cilt makyajın en önemli ayrıntısı ve makyajı makyaj yapan olmazsa olmazımızdır. Tenimizde, cildimizde bulanan lekeleri ve kusurları kapatmanın en önemli unsuru fondötendir. Ama her bayanın büyük çoğunluğu cilt tipine göre fondöten kullanmamakta bunun neticesi olarak da makyaj yaparken ana unsuru atlamış ve yaptığı makyajın başarısız olmasını ve dahası çekici görünmek yerine itici bir görünüm elde etmiş olmaktadır.

Fondöten Kullanırken Bunlara Kesinlikle Dikkat
Fondöten kullanırken boynunuza sürmekten kesinlikle kaçının.
Ten renginiz koyu ise açık renk kullanmayın ya da açık tenli iseniz koyu renk fondöten kullanmayın.
Mutlak surette cilt tipinize göre bir Fondöten kullanın.
Fondöten Kullanırken Bunları Kesinlikle Uygulayın
Fondöten kullanırken kesinlikle Bitkisel olan Latexkullanın, göreceksiniz ki profesyonel el değmiş gibi sürülmektedir.
Fondöten alırken kesinlikle gündüz gün ışığında renk testi yapın, Fondötenler yapay ışıklarda farklı görünür ve uygun rengi veremeyebilmektedir. Bunlardan başka fondöteninizi elinizin üstünde değil, cilt renginize en yakın olan bileklerinizde uygulayarak rengini seçin.

Fondöten Kullanırken Birkaç İpucu
Fondötenler genellikle çok yoğun olurlar ve bu da cildinizde kalın bir tabaka oluşmasına neden olur ki bunu hiç istemezsiniz. Bunun için fondöteninizin kıvamını biraz inceltmek çok yerinde bir uygulama olacak belirtmek isteriz. Kulanacağınız fondöteni avucunuza alın ve içerisine birkaç damla vücut losyonu damlatın ve avucunuzda bir miktar ovun böylece ısınan fondötenin ne kadar kolay uygulanacağını göreceksiniz.

Gelelim Gözlere
Gözler ruhun aynasıdır, bu yüzden gözlerinizi ön plana çıkartmak makyajınızın olamazsa olmazı olmalı unutmayın. Sakın ola bir kaç ayrıntıyı atlayıp bu en önemli kozunuzu elden kaçırmayın.

Göz Makyajı Yaparken Bunlara Kesinlikle Dikkat
Gözleriniz çok küçük veya çukurdaysa gözünüze sürme çekmeyin
Rimel kullanmayacaksanız kesinlikle göz kalemi kullanmayın. Eğer sadece göz kalemi kullanırsanız makyajınız yarım kalmış gibi görünecektir bu ayrıntıya dikkat.
Göz renginiz ile uyumlu far kullanımından mutlak suretle kaçının. Eğer göz renginiz ile aynı renkte far kullanırsanız bakışınız donuklaşır bunda istemezsiniz bu ayrıntıya dikkat.

Göz Makyajı Yaparken Birkaç İpucu
Göz kalemi kullanarak gözleriniz olduğundan daha büyük gösterebilirisiniz. Bunun için kahverengi ya da siyah kalem kullanmanızı önermekteyiz. Bir diğer ipucu da alt ve üst göz kapaklarınıza ortasından başlayarak kalem çekmenizdir , atlamayın uygulayın sonuçlar mükemmel olacak.
Far kullanırken koyu renkte pudra kıvamında mat farlar kullanmanızı önermekteyiz bu sayede gözleriniz daha ön planda olacaktır.
Makyaj yapımı kadar makyajınıza uygun elbise tercihine de önem verin bakım kadını çekici yapar, bakım kadının en önemli silahıdır unutmayın.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button