Ana Sayfa / Finans / Maaşın Ne Kadarına Kredi Çekilebilir

Maaşın Ne Kadarına Kredi Çekilebilir

Düzenli geliriniz var olduğunu söyleyecek olursak eğer BDDK nın yapmış olduğu düzenlemelere göre maaşın ne kadarına kredi çekilebilir açıklayalım. Son yapılan düzenleme ile birlikte ihtiyaç kredilerinde en uzun vade 36 ay olarak belirlenmiştir. Örnek verecek olursak 2000 TL düzenli geliriniz var ve bankalar maaşınızın % 40 ila 60 oranında bankaya göre değişkenlik göstermek ile birlikte kredi çıkartır bunun anlamı 2000 TL maaşınızla başvuru yaptığınız zaman 1200 * 36 ay vade ile 43.200 TL tutarın da kredi çekebilirsiniz.

Taşıt kredilerinde ise durum farklı olarak vadeniz biraz daha uzuyor ve 48 aya kadar kredi çekebiliyoruz. Örnek olarak geliriniz yine 2000 TL olsun maaşınızı maksimum tutardan vade ile kredi aldığımızı düşünürsek 1200 * 48 ay vade ile 57600 TL tutarında kredi hazır.

Konut kredilerinde ise vade konusunda bir değişiklik yapılmayıp 120 aya uzanan vade seçenekleri ile kredi çekebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz örnekler ve açıklamalar borcunuzun olmadığı düşünülerek hazırlanmış olup, banka kredi notunuza göre değişkenlik gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları