Ana Sayfa / Oyun Dünyası / LoL Ping Düşürme-LoL Ping Sorunu Kesin Çözümü

LoL Ping Düşürme-LoL Ping Sorunu Kesin Çözümü

LOL PİNG DÜŞÜRME

Oyun severler için vazgeçilmez bazı versiyonlar vardır. Özellikle online oyunlar oyun severlerin toplanıp birlikte oyunlar oynayabildiği, yegane ortamlardır. Bu oyunları oynayabilmek için kaliteli bir internet bağlantısı gerekmektedir. Aksi taktirde oynanan oyundan zevk alınamaz. Düşük ping değerlerinde online oyunları oynamak çok kolaydır. Ancak ping değeri yükseldikçe oyundan verim alamamaya başlarsınız.

Online oyun oynarken pinginizin düşük seviyelerde olması gerekir. Özellikle League of Legends oynayan bireyler, pingleri yüksek olduğundan dolayı istedikleri oyunları yapamayabilirler. Her sorunun olduğu gibi bu sorunun da bazı çözüm yöntemleri vardır. Ancak bu çözümleri uygulayabilmek için internetinizin oyun oynayabilmek için yeterli olup olmadığını öğrenmelisiniz. İnternetiniz yeterli değilse, bu çözümler size yardımcı olamayabilir.

1-)OYUNA GİRERKEN İNTERNET YİYEN DİĞER UYGULAMALARI KAPATIN

LoL oynarken pinginizin yüksek olma nedenlerinden biri de arka planda çalışarak ağınızı sömürmekte olan uygulamalardır. Bu uygulamalar pinginizin yükselmesine ve oyunu tam anlamıyla oynayamamanıza neden olur.

Başlat>Çalıştır>Cmd>Msconfig yazarak açılan ekrana gelin. Karşınıza gelen ekrandaki ‘’Başlatma’’ sekmesine tıklayın. Burada başlangıçta açılarak, internet bağlantınızı kullanan uygulamaları kapatın. Ancak bilmeniz gereken bir şey var. Buradaki uygulamaların yanındaki tiki kaldırdığınız zaman bu uygulamalar artık başlarken otomatik olarak açılmayacak. Eğer sonrasında tekrar bu uygulamaları açmak isterseniz, yine aynı yolu takip ederek uygulamaların yanındaki boşluklara tik atabilirsiniz.

2-)ALTERNATİF PROGRAMLAR KULLANABİLİRSİNİZ

LoL ping düşürme yöntemlerinden biri de, alternatif programlar kullanmaktır. Bu programlar profesyonel kadrolar tarafından yapılır ve bilgisayarınızda belirli bir yer kaplayarak, ping düşürmenize yardımcı olur. Örneğin WTFAST isimli program ping düşürmenize yardımcı olabilir.

Bu program sayesinde lokasyon değiştirerek pinginizin düşmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu programın deneme sürümü mevcut ve bu deneme sürümü bittikten sonra ücretli kullanmanız gerekiyor. ‘’Para ile kullanıma değer mi?’’ diye soracak olursanız, 80-90’larda dolaşan pingi, 60-70’lere düşürdüğü için para vermenize değecektir.

3-) Yöntem – 3

Başlat>Çalıştır>regedit yolunu takip edin. Bu yol sonrasında karşınıza yeni bir ekran açılacak. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\Current Version\ Multimedia\System Profile sekmesini bulun ve buradaki Network Throttling Index değerini bulun. Bu dosyayı çift tıklayarak açın ve içerisindeki değeri FFFFFFFF olarak değiştirin. Bu yönteminizi denemek için özel bir maç kurup, botlarla maç atabilirsiniz. Eğer bu yöntem de pinginize çare olmazsa diğer yöntemlere bakın.

4-) Yöntem – 4

Bu yöntem diğer yöntemlere göre biraz daha uzundur ancak ping düşürme olasılığı daha fazladır. Az önce yaptığımız gibi Başlat/ Çalıştır/ Regedit yazıp, ekranın açılmasını bekliyoruz. HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces kısmına geliyoruz ve Interfaces’i buluyoruz. Bu sekmeye sağ tıklıyoruz ve Yeni > DWORD (32 bit) değerini seçiyoruz. Buradaki alana TCPNoDelay değerini verdikten sonra, çift tıklayıp 0 olan değeri 1 yapalım.

Az bir işlemimiz kaldı. Bu işlemler sonrasında rahat rahat oyununuzu oynayabileceksiniz. Yukarıda gösterdiğiniz sayfayı kapatmadan tekrardan Yeni > DWORD (32 bit) açıyoruz. Bu seferki değeri TCPAckFrequency olarak değiştiriyoruz ve 0 olan yeri yine 1 ile değiştiriyoruz.

Bu işlemler bittikten sonra denetim masasına giriş sağlıyoruz. Burada karşımıza çıkan ekranda ‘’Program Ekle/Kaldır’’ ı tıklıyoruz. Sol tarafta bulunan menüden ‘’Windows özelliklerini aç veya kapat’’ seçeneğini bulup, tıklıyoruz. Önümüze uzunca bir liste gelecek ve bu listedeki “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazan yerin sol tarafındaki boşluğu işaretleyelim. Bu kutucuğun altındaki kutucukları işaretlememiz gerektiğini de unutmayalım ve bilgisayarımıza reset atalım. Ancak reset attığımızda kayıt defterine yeniden girmemiz gerekecek. Regedit’e gireceğimiz yolu takip ediyoruz, HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne sağ tıklayarak Yeni > DWORD (32bit) açıyoruz. Bu dosyaya TCPNoDelay ismini verip,1 değerini veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Casio fx-5800P Programlanabilir Bilimsel Hesap Makinesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yorumlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları