Ana Sayfa / Teknoloji / Lifebox Nedir Lifebox Nasıl Kullanılır

Lifebox Nedir Lifebox Nasıl Kullanılır

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz Lifebox’un tam olarak ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve aylık ücretinin ne olduğu yazımızda yer almaktadır.

Lifebox Nedir?

Lifebox, Turkcell’in sahibi olduğu veri saklama, yedekleme uygulamasıdır. Belirli bir aylık ücret karşılığında alındıktan sonra içerisinde resim, video, rehber, ses dosyaları gibi telefonda sizler için önem arz eden her şeyin yedeğini alabilmenizi sağlar.

Turkcell’in yapmış olduğu Lifebox uygulaması ile aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • Telefonunuzun yedeğini kolaylıkla alabilirsiniz.
  • Belirlediğiniz kullanıcı ismi ve şifresini girerek internet olan her yerden yedeğini oluşturduğunuz verilere erişebilirsiniz.
  • Farklı cihazdan başka bir cihaza veri alış verişini kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Telefonunuz çalınsa, yanlışlıkla içerikleri silinse, formatlansa veya bozulsa önemli dosya ve özellikle resim, video, müzik, rehber, Whatsapp gibi uygulamaların yedekleri dahil birçok şeyin yedeklenebildiği çevrimiçi bulut sistemi.

Yukarıda belirttiğimiz işlemlerin hepsini Lifebox’u kullanarak yapabilirsiniz. Peki ya Lifebox uygulaması nasıl edinilir diyorsanız okumaya devam edin.

 

Lifebox paketlerinin içeriği nedir?

Lifebox, ücretli bir bulut sistemidir. Bu sistemin bu kadar iyi olması haliyle sistemin ücretsiz olmasına da yol açar. Lifebox’un paketleri ve fiyatı aşağıdaki gibidir.

50 GB alan aylık 4 Tl. 500 GB alan aylık 10 TL. 2.5 TB alan aylık 20 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell şimdilik Lifebox uygulaması üzerinde fiyatlandırmayı bu şekilde yapmaktadır.

Lifebox’a nasıl başvuru yapılır?

Lifebox’a başvuru yapmak için bir mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Telefonuzda mesaj yazma yerini açın ve büyük harfler ile LIFEBOX yazın ve 2222’ye gönderin. Biraz bekledikten sonra sizlere Turkcell’den onay mesajı gelecektir. Sonrasında ise gerekli talimatları ve paket detaylarını belirtin ve en son olarak uygulamayı mağazadan indirin, yükleyin ve Lifebox’u kullanın.

Ayrıca Lifebox konusunda detaylandırma isteyen ve kafasına takıldığı bazı sorulara cevap arayan olursa mylifebox .com adesinden detaylara ulaşabilirler.

Lifebox abonelik iptal etme

Lifebox’da abonelik iptal etmek için yapmanız gereken yine bir mesaj yollamak. Telefonunuzda mesaj yazma alanını açın ve buraya yine büyük harfler ile IPTAL LIFEBOX …. GB yazın (… olan yere paketinizde ki GB boyutunu yazın.) sonrasında mesajı 2222’ye gönderin ve abonelikten çıkın.

Ek olarak Lifebox sadece Turkcell aboneleri için değildir. Diğer servisler de belirli ücret karşılığında Lifebox’u rahatlıkla kullanabilirler.

Bir önceki yazımız olan uTorrent Hızlandırma Ayarları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları