LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

Günümüzde şikâyet edilen sorunlardan biriside akıllı telefonlarımızdaki bulunan hoparlörler olarak gözüküyor. LG G2 ses sorunu ve çözümü altında bulunan hatalarda telefon konuşması yaparken karşı tarafa ses gitmemesi olarak göze çarpıyor. Gözüken sorun ise konuşma esnasında hoparlörün ağza çok fazla yaklaştırılmasında herhangi bir sorun gözükmez iken uzaklaştırıldığında ses sorunlarının çıkması olarak gözüküyor. Uzaktan tutulan hoparlörün karşı tarafa sesin boğuk gitmesi yada hiç gitmemesi gibi şikâyetleri baş gösteriyor. Bu belki de kronik bir sorun olarak gözükebilir fakat zamanla ses ızgarasında pislik birikmesi bu sorunun ilk nedeni olabilir.

Bu sorunu yetkili kişiler tarafından halletmek daha güvenli sonuç almamıza yardımcı olacak iken bu işlemden sonra kullanıcılarda sorunun çözümü ile alakalı memnuniyetlerini bildirdiklerini gözlemlemek oldukça kolaylaştı.

Bu sorunu çıkarabilecek diğer bir konu ise işletim sistemindeki güncellemeler olabilir. Bunu gerek yetkili kişiler gerekse kullanıcılar için çözüme ulaştırıldığını tespit edilebilir. Genellikle bu tür sorunların donanımsal değil de yazılım kaynaklı olduğunun kanıtı ortaya çıkmıştır. Gelen güncellemeler ile ses sorununda düzelmeler olacağı mümkün oluyor. Diğer bir konu ise LG G3 ses gelmiyor sorunu. Kullanıcılardan gelen sorun bu yönde ve bunun çözümü kesin olarak bilinmiyor. Genellikle yüklenen uygulamalar ile başlayan bu sorun daha sonra bu yüklenen uygulamaların silinmesi ile son buluyor. Çoğu uygulama onay konusunda ses sorunlarına neden olabildiğinden bu tür çözümler üretmek olağan duruyor.

Gelen aramalarda gözüken bir sıkıntıda LG G3 zil sesi sorunu olarak ortaya çıkıyor. Aranan telefonlarda zil sesi yerini titreşime bırakıyor yani herhangi bir ses çıkışı yaşanmıyor. Bu konuyu çözüme ulaştırmak sıkıntı gibi dursa da telefonun resetlenmesi bu konuyu da çözüme kavuşturacak gibi gözüküyor. Ses profillerinde yaşanılan sıkıntı bunun bir çözümü olacak nitelikte. LG markasında karşılaşılan LG G4 ses gitmiyor gibi bir sıkıntıda bu konuda can sıkıcı bir durum.

Bu durum genellikle kullanıcıların telefonu yere düşürme, bir yere vurması gibi can sıkıcı sorunların olması. Bu sorun ise yetkili servise gönderim sonucu çözüme ulaşılabilecek gibi duruyor.

Bilindiği üzere yeni nesil akıllı telefonlar için ses yükseltme gibi bazı çözümler üretilebiliyor ve bunu da LG G3 ses yükseltmegibi bir başlık altında bulmak oldukça basit. Bunların başında her modele özel kodlar geliyor ve bunlara ulaşmak oldukça basit. İnternet ortamında telefon modelinize uygun kodlar mevcut olarak bulunuyor. Çünkü bu kronik bir sorun olarak gözükmüyor.

Telefonlar yine hemen hemen her zaman yanımızda bulunduğu için hoparlörüne toz su ve buna benzer şeylerin kaçması karşılaşılan bir durum. Genellikle hoparlörden ses gelmemesi konusuna bu neden oluyormuş gibi gözüküyor. Çözüm için gereken uygulama ise belki de fabrika ayarlarına geri dönülmesi gözükebilir. İşte LG G2 hoparlörden ses gelmiyor sorununu bu şekilde çözüme ulaştırmak mümkün gibi duruyor. Bir diğer konu ise hoparlörden gelen cızırtılı ses sorunu olabiliyor. Bu ise çoğu telefonda, kronik çoğunda ise kullanıcı hatası olabiliyor.

 

Ama LG G4 hoparlör sorunu ilk başta bahsettiğimiz yani kronik bir sorun olarak önümüze çıkıyor. Üretici firmanın bu tür sorunlarla karşı karşıya kalması belki de yeni modeller için geliştirebileceği çözüm yollarını da değiştiriyor. Çok fazla şikâyet ile karşılaşan üretici firma yeni model olan G5 ile birlikte üzerine fiyat farkını da alarak bu kronik sorunu çözmeyi hedeflediğini bildiriyor. Belki de kronik sorunlar günümüz teknolojisinde yaşadığımız en büyük sıkıntı olarak gözüküyor.

Bu konuyla alakalı olan diğer makalemiz LG G3 Batarya Şarj Sorunu ve Çözümleri başlığını da okumanızı tavsiye ederiz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button