League Of Legends Bronzdan Çıkma Taktikleri (Farklı) 2023

League of legends bronzdan çıkma taktikleri üzerine pek çok yazı bulmanız mümkün. Ancak bazı farklı metotlar kullanarak biz de bu yazımızda sizlere yardımcı olmak istedik. Hepinizin bildiği üzere maalesef bu kapsamdaki bronz ve gümüş kümeler ELO HELL olarak adlandırılan bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız ipuçları bronz kümeden çıkmanız hususunda gerçekten etkili ve işe yarayan yöntemler. Fayda sağlamak için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

– İlk olarak sihirdar kanunkarını iyice okuyarak işe başlamalısınız. Bu sizin diğer aşamaları daha iyi anlamanıza önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

– Kesinlikle takımınızla bir tartışma içerisine girip argo tabirler kullanmayın. Bunu yapmak yerine igonere atın ve oyununuzu oynamaya devam edin. Çünkü gerçekten laf yetiştirmek mümkün değil ve karşınıza cevap yetiştirince elinize hiçbir şey geçmiyor. Bunun aksine tüm bunları görmezden geldiğinizde siz de göreceksiniz ki her şey yoluna girecektir.

– Son Vuruş: league of legends her şeyi diyebiliriz. Peki nedir bu son vuruş? Milyonlarca rakibe öldürücü hasarı vermek suretiyle minyonlardaki parayı almak şeklinde ifade edebiliriz. Büyük etkiye sahip olan son vuruş, koridorunu ve bunun yanı sıra oyununuzun kaderini tam anlamıyla değiştirebilmektedir. Mesela karşınızdaki bir lucian ve 1-6-4 oynadığını farz edelim. Ancak 250 farm yapmış olan bu oyuncunun skoru sizi yanılgıya düşürmesin. Çünkü 250 farmdan elindeki altınları zaten sizi geçmiş olacaktır. Burada son vuruşu yapmak son derece önemli. Yaklaşık olarak 1 skorun 17 miyona eşit olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Rakibinizi kesmeye çalışmaktansa minyonunuzu biçin.


– Sürekli olarak kendinizi geliştirmeye odaklanın. Bazen dereceli oyun atmayı bir kenara bırakıp eksik noktalarınızı bir değerlendirin. Şayet yeterli sayıda minyon biçemiyorsaniz kendinize öze bir oyun oluşturarak minyon çalışarak bu eksiğinizi gidermeye çalışın. Bu sayede dilediğiniz gibi antrenman yapabilirsiniz. Bir başka seçenek olarak da stream izleyerek iyi oyunlardan ve bu alanda profesyonel olan oyunculardan yeni fikirler elde edebilirsiniz.

– Şampiyonunuzun neler yapabileceğini bilmeniz ve sınırlarınızı buna göre belirlemeniz kesinlikle çok önemli bir nokta.

Early ve Mid gamede artık oyunu sonlandırmaya gayret edin. Zira oyunun late game kalması, her iki takımın da eşyalarını tamamlamış olduğu anlamına gelir ve şanslar yaklaşık eşit bir duruma gelmiş olur. Bundan dolayı eğer oyunda önde iseniz fantazi yapmayı bir kenara bırakıp mutlaka oyunu bitirmeye odaklanın. Bunu yaparken de tavsiyemiz, Early Game şampiyonlarını tercih etmeniz yönünde. Lee Sin, Gragas, Pantheon, Renekton, Riven, Leblanc, Elise söz konusu Early şampiyonlarından bazıları.

– Dikkatli olmanız gereken bir diğer önemli nokta ise takımınıza çok fazla güvenmemeniz gerektiğidir. Örneğin Ammumu aldınız ve tam bu sırada Fight başlatacaksınız. Ulti ile herkesi stundladığınız halde takım arkadaşlarinız ne yapacağını şaşırıp pasif kaldığında siz de takım arkadaşlarınızla birlikte eriyorsunuz. Bu nedenle size tavsiyemiz takıma bağlı şampiyonluklar almamaya dikkat etmeniz.

League of legends bronzdan çıkma taktikleri ile ilgili verebileceğimiz tüm taktikler bu şekilde. Bu taktikleri uygulamanız halinde siz de yülselmeye başladığınızı göreceksiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button