Kuşburnu Faydaları ve Marmeladı Nasıl Hazırlanır

Kuşburnu Faydaları ve Marmeladı Nasıl Hazırlanır
Tabiat ananın bize vermiş olduğu en büyük şifa kaynağı bitkilerden Kuşburnu yazın veya kışın içilebilen bir doğa hazinesi. Hemen hemen en büyük C Vitamini kaynağı olan Kuşburnu hazinesinden sizlerde yararlanmalı sevdiklerinize bu çayı bol bol içirmelisiniz, kurusunu aktarlardan temin edebilirsiniz. Hele bulunduğunuz çevrede bu bitkiyi taze bulabilirseniz marmeladı (reçelin yoğun hali) çok lezzetli ve kahvaltıda sizlere gün içerisinde enerji pompalayacak bu reçeli mutlaka denemelisiniz. Kuşburnu’nun içerisinde B1, B2, K, P vitaminleri, protein, mineraller, potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve bol miktarda meyve asitleri vardır. Çok içerikli olan bu meyvenin en büyük özelliklerinden birisi de kan temizleyici özelliği olması ve kanınızı mükemmel bir şekilde temizlemesidir.

Kuşburnu Çayı Yaparken bilmeniz gereken tüyolar
Kuşburnu meyvesinin kurusunu kullandığınız için ilk başta yıkanmalıdır, sonrasında bu meyveyi sıcak suya atmalı kaynar suda üç, dört dakika haşlamalısınız bu işlem öz sularının daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Sonrasında Ihlamur gibi kaynatıp içebilirsiniz. Demledeğinizde kalan posayı 2 defa daha tekrar demleyebilirsiniz unutmayın. Bu meyvenin çayı vücut detoksu yapmak için birebir olup size yararları sayesinde eş dost yakın çevrenize de önereceğinizden eminiz. Tabiatın şifa eczanesinden Kuşburnu Çayı sizlere afiyet ve şifa olsun.

Şifa Kaynağı Kuşburnu Marmelatı Yapımı

Malezemeler:

  • 2 kg kuşburnu
  • 1.5 kg toz şeker
  • 1 adet limon suyu

Kuşburunlarının arkasındaki pörçükler alınır, bol suda haşlanır yumuşayınca önce kevgirden geçirilir sonra az su ile bir daha kaynatılır. İyice yumuşayan kuşburunları süzgeçten geçirilir 2 su bardağı su ilavesi ile şekerle beraber kaynatılır. Ocaktan almaya yakın limon suyu ilave edilir. Biraz zahmetli olmasına rağmen çok lezzetli olan bu marmeladı kesin denemelisiniz. Şifa olsun.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button