Ana Sayfa / Finans / Kurumsal Firmalar İçin Taşıt Kredisi

Kurumsal Firmalar İçin Taşıt Kredisi

Özellikle de ülkemizde yaşanan son gelişmeler ve devletin vermiş olduğu destek sayesinde bankalar ihtiyaç sahiplerine oldukça farklı çözümler ve hizmetler sunabilmektedir. Bu hizmet ve çözümlerden kısaca bahsetmemiz gerekir ise ülkemiz de en çok başvurulanlardan sadece bir tanesi olan taşıt kredileridir. Taşıt kredisi günümüzde bazı şartlar ve bildirimlerin uyarınca ihtiyaç sahiplerine verilebilmektedir. Taşıt kredisi ihtiyaç kredisi altında kişilere sunulmaktadır.

İki şekilde taşıt kredisi çeşitli bankalar üzerinden alınabilir. En çok tercih edilen yöntemi ilk olarak sizlerle paylaşalım. 0 km araç alımlarında kullanılan taşıt kredileri çok tercih edilen yöntem olmaktadır. Ancak krediyi çekebilmek için bazı klasik şartlar ve prosedürler mevcut durumdadır. Özellikle de kredi çekmeden önce kesinlikle bunları bilmeniz tarafımızdan önemle tavsiye olunmaktadır.

Kurumsal çözüm taşıt kredisinde bilmeniz gerekenler arasında çekeceğiniz miktarda ki krediyi ödeyebilmenizi bankaya garanti edecek maaş bordronuzu istenirse kefilinizin durumunu belirten evraklar ile bankaya müracaat ediniz. Genel olarak 60 aya kadar vade yapabilen ve bazı özel durumlarda vade seçeneğini genişletebilen bir banka ile çalışmanız sizlerin mağduriyeti ortadan kaldıracaktır. Diğer seçenekten kısaca bahsedilecek olursa nitelikleri şu şekilde sıralanabilir.

İkinci el araç alımlarında kullanılmaktadır. Bu kredide de 60 aya kadar vade yapılabilmektedir. Ancak bankadan kredi alabilmeniz için bankanın size sunduğu yaş sınırını gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü 5 yaşını aşmış araçlar için yasa gereği taşıt kredisi verilememektedir.

yorumlayın

  • BİR FİRMA ADINA ALINACAK OLAN TAŞIT KREDİSİ İÇİN GEREKEN ŞARTLAR VE BELGELER NELERDİR ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları