Ana Sayfa / Sağlık / Kadın / Kuru-Yaş Maya Maskesi Tüm Detayları

Kuru-Yaş Maya Maskesi Tüm Detayları

Kuru-Yaş Maya Maskesi Tüm Detayları

Cild yapısı oldukça hassas olup kısa süre içerisinde yıpranmaktadır. Başta makyaj olmak üzere çevresel faktörler, hava kirliliği, stres, üzüntü gibi durumlar cilt yapısının kırışmasına ya da erken yaşta yaşlanmasına neden olmakta. Bu gibi durumlar meydana gelmesi durumunda kadın ya da erkekler ilk olarak alternatif  çözüm önerilerinden destek almak istemektedir. Sivilceler, siyah noktalar gibi sorunlara karşın da güzel çözüm önerileri getiren alternatif tıp özümleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yazımız içerisinde Uzakdoğunun yükselen trendi maya maskeleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle yaş ya da kuru ayrımı olmaksızın mayalar içerisinde bulunan bileşenler hakkında bilgiler vermeye çalışalım;

B6 Vitamini: Mayalar içerisinde bulunan B6 vitamini cilt kurumasının önüne geçerek sivilcelerin artmasını durdurur. Düzenli bir şekilde maya maskesi yapan kişilerin ciltlerinin nemli olduklarını söyleyebiliriz.

B2 Vitamini: B2 vitamini, cilt yapısının tamamen yenilenmesine olanak sağlamakta. Bununla beraber egzama ve dermatit gibi rahatsızlıklarının da tamamen doğal bir şekilde tedavi edilmesine olanak sağlamaktadır. Hastalık tedavileri için kullanılmadan önce uzmanlardan destek alınması gerekildiği ifade edilmektedir.

B3 Vitamini: Vitamin bakımından oldukça zengin olan yaş mayalar, içeriğinde bulunan B3 vitaminleri sayesinde cilt sağlığının maksimum seviyede korunmasına olanak sağlamakta. Sivilce oluşumunu tamamen engelleyen bu vitamin, sivilcelerin kısa sürede engellenmesine de olanak sağlamaktadır.

B1 Vitamini: En önemli bileşenler arasında yer alan B1 vitamini, cilt üzerinde bulunan lekeleri ve kırılıklıkları temizlemesi ile bilinmektedir.

Kuru Ciltler İçin Maya Maskesi

Cilt nemlendirme konusunda oldukça başarılı sonuçlar sunan maya maskesi, cilt yapısına uygun olacak şekilde hazırlanmalıdır. Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler, cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını yakalayabilmek için maya içerisinde bal ve süt ekleyerek karışımı güçlendirebilirler. Kuru ciltler için maya maskesi tarifi; yarım yemek kaşığı kadar maya içerisinde 1 yemek kaşığı kadar süt ve yarım yemek kaşığı kadar bal ekleyerek krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı parmak uçlarınız ile yüzünüze sürebilir, 20 dakika kadar bekletmeniz durumunda bol su ile yıkayarak etki göstermesini sağlayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maya Maskesi

Cilt yapısı aşırı yağlı olan kişiler, cilt yapıları için çözüm önerisi üretememeleri durumunda çareyi maya maskesi gibi alternatif çözümlerde aramaktadırlar. Maya maskesini yağlı cilt yapısında kullanacak kişiler için tarif önerisine geçecek olursak; 1 yemek kaşığı mayayı bir kap içerisine koyarak içerisine 10 damla limon suyu (taze sıkılmış) ekleyerek kıvama gelene kadar karıştırmamız gerekmektedir. Maskenin kıvama gelmesi ile beraber yüzünüze sürebilirsiniz. Ortalama olarak 15 dakika beklendikten sonra yüzün temizlenme aşamasına geçebilirsiniz. Bol su ile yüzünüzü yıkayarak maskeden etki almayı bekleyebilirsiniz.

maya maskesinden etki almak isteyen kişiler, bu maskeyi hafta 3 gün düzenli olarak uygulamaları durumunda etki alabildiklerini dile getirebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Biyografi Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları