Ana Sayfa / Finans / Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi başvurusu yapılırken artık dikkat edilen en önemli noktalardan birisi Kredi notudur. Kredi notu nedir sorusunun cevabı ise, Bireylerin bankalar ile yaptığı alışverişlerin sonucunda ödemelerine ne kadar sadık olduğunu gösteren bir sayısal rakamdır. İdeal kredi notu 1100-1600 olarak belirlenmiştir. Bu notu öğrenmenin birden fazla seçeneği bulunmaktadır.Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim sorunun cevabı aşağıdaki gibidir.Öncelikle findeks.com.tr internet adresinden bilgilerinizi vererek ki bu site kkb kurumunun internet adresi olduğundan son derece güvenli olup bilgilerinizi vermeniz de herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Diğer bir seçenek ise size en yakın banka şubesine kredi başvurusu yaparken kimliğiniz ile sizin adınıza kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Garanti bankası internet bankacılığında ise 4,5 TL karşılığında öğrenme fırsatınız bulunmaktadır. Findeks.com adresini detaylı olarak anlatacak olursak ilk üyelik de bir defaya mahsus ücretsiz olarak üyelerine sunmaktadır.Sonraki taleplerinizde ise 4,5 TL ücret karşılığında öğrenebilirsiniz.

Kredi notunu değiştirmeye etken noktalar nelerdir?

  • Kredi notunu belirlemekte etken olan en önemli noktalar Kredi kartı ödemeleri gününde veya erken ödemeleriniz gerekmektedir.
  • Kredi taksitlerinizi vadesinde ödemeleriniz
  • Esnek hesabındaki bakiyenizin eksi hesaba çok fazla düşürmemeniz
  • Kredilerinizi erken kapatmanız.

Kredi notunuzun yükselmesinde önemli etkenlerdir. Siz siz olun yukarıda listelenen adımları uygulayın eğer ki kredi çekerken sorun yaşamak istemiyorsanız. Eğer kredi çıkmıyor ise sürekli kredi başvurusunda bulunmanız kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyen bir diğer faktör olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları