Ana Sayfa / Genel / KOSGEB Genç Girişimci Desteği 2019

KOSGEB Genç Girişimci Desteği 2019

Gençler için işletmelerini yönetmeleri ve çok düşük kredi faiz oranlarıyla her zaman için yardım alabilmeleri amacıyla çalışmalar sürdürülüyor. KOSGEB bünyesinde binlerce işletmeye genç girişimci dönemine uygun şekilde pozitif ayrımcılık yapılacağı açıklandı. İşletme sahiplerinin küçük ve orta ölçekli işletmelerinde hizmetlerini sürdürebilmeleri ve geliştirerek devam ettirebilmeleri amacıyla çeşitli alanlarda destek alma fırsatları bulunuyor.

KOSGEB Genç Girişimci Destekleri

Girişimcilikte yeni dönem adı altında KOSGEB tarafından, anlaşmalı bankalar aracılığıyla binlerce işletme sahibine özel olarak hibe ve kredi verilecek. Girişimciler tarafından performansa bağlı olarak 60 bin Türk Lirası’na kadar destek alınabileceği belirtildi. Bunun yanı sıra direkt olarak 50 bin Türk Lirası hibe değeri yükseltildi ve 100 bin TL geri ödemeli kredi olanağı da herkes tarafından yenilendi.

Her bir işletme sahibi tarafından yapılan başvurularla birlikte programdaki çalışmalara özel olarak belirlenen destek değeri %75 oranına çekildi. Başvurularda direkt olarak kadın, genç, gazi ve engelliler ile şehit yakınlarının taleplerinde ilk sıralarda bu kişilerin bulunacağı da bildirildi.

KOSGEB Genç Girişimcilere Özel Destek

KOSGEB genç girişimcilerine özel olarak verilen destekler sayesinde tüm işletmeler için eğer şartları karşılıyorlarsa bu fırsattan faydalanabileceklerini vurguladı. Doğrudan 360 bin Türk Lirası’na kadar olacak şekilde, projelerinizin gerçekleştirilmesi ve işletmenizin büyütülebilmesi amacıyla teşvik alabilirsiniz. Eğer halen bir KOSGEB üyesi değilseniz, şu evraklarla şehrinizdeki şubesine başvurmalısınız;

  • Özel izin belgeleri
  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi

KOSGEB Genç Girişimci Hibeleri

Türkiye’de KOSGEB müşteri hizmetleri iletişim numarası 0 312 595 28 00 üzerinden veya doğrudan 444 1 567 telefon numarası üzerinden bilgi edinilebiliyor. Tüm veriler genç girişimciler de dahil olmak üzere, pozitif ayrımcılık alacak olan işletme sahipleri için geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları