Ana Sayfa / Genel / KOSGEB 50 Bin TL Kredi Başvurusu ve Şartları

KOSGEB 50 Bin TL Kredi Başvurusu ve Şartları

KOSGEB aracılığıyla bir kurumun alacağı her türlü destek özellikle desteğin miktarına ve türüne bağlı olarak bazı şartların karşılanmasına dair zorunluluğu ortaya çıkarıyor. KOSGEB aracılığıyla bir kurumun 50 bin Türk Lirası değerindeki krediyi alabilmesi için aşağıdaki şartları karşılıyorsa başvuruda bulunmalıdır.

KOSGEB Kredi Başvuru Şartları

Bankalar tarafından KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerden isteyen bazı belgeler bulunuyor. Bunların her birinin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi ve eksiksiz olarak tanımlanması gereklidir. Ancak bu sayede direkt olarak başvurular kabul edilecek ve incelemelerin ardından kredi çıkıp çıkmayacağının anlaşılması mümkün olacaktır. Aşağıda yer alan şartlar, genel evrak gereksinimleri için geçerlidir;

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB 50 bin TL Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB bünyesinde binlerce kişiye 50 bin Türk Lirası değerinde kredi alınması için fırsat sağlanıyor. Bu süreçte 1 ile 6 bölge arasında hangi bölgede bulunduğunuza bağlı olarak, alacağınız kredinin yüzdelik mali değeri de değişecektir. 1 ve 2. Bölgede yer alan vatandaşlar tarafından direkt olarak %60 oranında olacak şekilde projelerine özel bir kredi elde etme fırsatı sunuluyor. 3, 4, 5 ve 6. Bölgede yer alan, projelerini bu bölgelerde gerçekleştirecek olan vatandaşlar ise %70 oranında 50 bin TL’ye kadar kredi alabiliyorlar. KOSGEB müşteri hizmetleri iletişim numarası olarak kayıtlara geçen ve aktif durumda olan 0 312 595 28 00 üzerinden detayları öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmelerde aklınızda soru işaretleri oluşturan tüm detayları sorgulamanız sizlerin hedeflediğiniz bütçeleme ve yapım aşamalarını kesinleştirmenizde yardımcı olacaktır.

KOSGEB 50 Bin TL Kredi Başvurusu

Kredilerin dağıtılacağı sektörler, hangi iş kollarında kaç adet başvurunun detaylı olarak incelenerek kabul edilip edilmeyeceğine dair durumlar KOSGEB resmi sitesinde yer alıyor. Türkiye genelinde milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu süreç için ücretsiz bir şekilde eğitim alınabilir, başvuruların belgelerle birlikte, şehirlerdeki resmi kurumlardan gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu sayede eğitimlerle birlikte başvurular da SMS yoluyla veya aranarak değil, sadece belirli şartlar karşılandığı taktirde olumlu sonuçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları