Kıza Sorulacak Sorular

Kıza sorulacak sorular, genellikle çekingen olan ve konu açamayan erkekler tarafından sıklıkla merak edilmektedir.

Şüphesiz özellikle erkekler açısından karşı cinsle sıcak ve samimi bir diyalog kurmak bazı durumlarda zor hale gelebilmektedir. Doğru bir iletişim frekansının yakalanması ve buna bağlı olarak sağlıklı bir iletişimin kurulması adına sorulacak soruların önemi oldukça büyüktür. Özellikle yeni tanışma aşamasında ve daha özel samimiyetin kurulacağı aşamalarda karşı cinsler arasında bazı özel sorular belirleyici niteliğe sahiptir. Bu bağlamda erkeklerin daha çok zorlandığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kızlara Sorulacak Sorular Nelerdir?

Kıza sorulacak sorular hakkında bilgi vermeden önce, soru sorarken nelere dikkat edilmeli öncelikle bunlardan bahsedelim.
Öncelikli olarak kurulan bütün iletişimlerde naif ve kibar olunması gerekir. Böylelikle karşı cins tarafından daha etkili olunacağı kesindir. Ayrıca ilk izlenimin doğru verilmesi adına doğru soruların sorulması da kritik bir öneme sahiptir. Tahmin edileceği üzere bazı durumlarda heyecan ya da buna bağlı başka sebeplerden soru bulmak imkansızdır. Bu tarz durumlarda işinize yarayacak hazır sorulara başvurmak kurtarıcı olabilir. Peki kızlara sorulacak sorular nelerdir?

kıza sorulacak sorular

Kızlara Hangi Sorular Sorulur?

Kıza sorulacak sorular dikkat edilmesi durumunda kurulacak iletişim bağlamında belirleyici bir özelliğe sahiptir. Bu soruları kullanarak muhabbete başlamanız ve ileride daha samimi bir hale gelecek olan konuşmayı ilerletmeniz içten bile değildir. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken şeyler başlangıç aşamasında daha genel meselelere yönelik soruların sorulmasıdır. Başlangıç aşamasında bir kıza sorulacak sorular şöyle sıralanabilir:

 • Bugün çok mu sıkıcı yoksa benim modum mu karamsar?
 • Kedileri mi köpekleri mi daha çok seversin?
 • Bir günün nasıl geçer?
 • Nelerden hoşlanırsın?

Gibi genel ve belirleyici sorular sormak başlangıç aşamasında dikkat edilmesi gereken temel meseledir.

Yeni Tanışılan Bir Kıza Sorulacak Sorular Nelerdir?

Yeni tanışılan bir kıza sorulacak sorular yukarıda belirtildiği gibi genel bir noktaya işaret etmelidir. Dolayısıyla tanışmanın ilk aşamasında özel sorular sormaktan kaçınılması gerekir. Böylelikle sağlıklı bir iletişimin zemini daha sağlam oluşturulacaktır.

 • Örnek aldığın birisi var mı? Varsa kim?
 • Kaç roman okudun? Hangi tarz seversin?
 • Ne tarz müzikler dinlersin?
 • Ne yapmaktan hoşlanırsın?
 • Hayatında biri var mı?

Gibi sorular örnek olarak gösterilebilir.

Sevgiliye Sorulacak Sorular Nelerdir?

Sevgili ilişkileri ise bir nebze daha olsun karmaşıktır. Bu bağlamda sorulacak soruların özel olması daha önceki aşamalarda sorulan genel sorulara göre daha belirleyici bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla doğrudan merak edilen meselenin özüne yönelik soruların sorulması gerekirken, bu bağlamda sevgilinin kırılmamasına hassasiyet gösterilmelidir. Sevgiliye sorulacak sorular şu şekilde olabilir:

 • Bugüne kadar yaşadığın en korkutucu deneyim nedir?
 • Ne sıklıkla yeni şeyler denersin?
 • En farklı alışkanlığın nedir?
 • Hangi durumlarda daha utangaç olursun?
 • Geçmişte en çok utandığın anın nedir?
 • Ailenle kurduğun ilişki nasıldır?

Gibi sorular üzerinden sevgiliye yönelik genel bir izlenimin sahip olunması mümkündür.

Hoşlandığın Kıza Sorulacak Sorular

Eğer bir kızdan hoşlanıyorsanız, arkadaş ortamında çok sık konuşan birisi olsanız dahi sessiz kalabilirsiniz. Bu durumda çekinecek ya da utanılacak bir şey olmamasına rağmen, her ilişkinin başlangıcı bu tarz heyecanlı başlangıçlarla ilerler. Bu nedenle herkesten tavsiye dinleyin ama hiçbiri yapmayı. Çünkü size öneri verecek çoğu kişi bu durumu atlattığı için artık çok basit görüyormuş gibi gelecek ve buna göre bilgi verecek.
Size verebileceğim en büyük tavsiye kendiniz olun. Kendi düşünce ve tavırlarınızın dışında çıkmaya çalışmayın bu durumda bocalarsanız karşıdaki kişinin kafasında olumsuz bir görüntü bırakabilirsiniz.

Hoşlandığınız kıza sorabileceğiniz sorular ise, aslında genel geçer sorulardan çokta farklı olmayacaktır. Soru sormak için kendinizi çok kasmayın ya da sürekli soru sorma ihtiyacınız varmış gibi davranmayın. Sorabileceğiniz soruları öğrenin, sadece o soruyla ilgili bir diyalog geçerse karşı tarafa yöneltin.

Hangi türde kitap okumayı seversin?

Hangi tür filmlerden hoşlanıyorsun?

İzlediğin yabancı diziler neler?

İstanbul’da en çok nerelerde gezmeyi seversin?

Tatile gitmek istesen, nereyi seçerdin?

Gibi gibi, soruları uzatabilirsiniz. Biz sizler için zamanla burayı daha da ayrıntılı olarak güncelleyeceğiz, tüm soru ve ipuçları için sitemizi takip edebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button