Kişisel Gelişim Hayatın Gizemi

Hayat artısı ile eksisi ile capcanlı ve sürekli akıp giden gizemi henüz çözülememiş ve çözülemeyecek olan bir muammadır. Hayatı azgın bir nehre benzetirsek, bizler de zamanın bir noktasında o nehre atılmış yalnız varlıklarız. Nehir bizi sürüklüyor ve hakimiyet onda. Kişisel gelişim kitaplarının çoğu hakimiyetin hayatta değil sizde olduğunu savunuyor. Ancak dayanak olarak bazı insanların abartılmış başarı hikayelerini dayatıyorlar. Evet arzuların peşinden giderseniz ve onları gerçekleştirmek için her ne gerekiyorsa yaparsanız belli bir noktaya geleceğiniz kesindir.

Ama bu herkes için denebilir midir? Hayır! Bütün evrenin ve içindeki sistemlerin ortak bir izni gereklidir. İzin de yetmez, yardımı gereklidir. Bir iş görüşmesine gittiğinizde ve işi kaptığınız da, şöyle bir geriye bakıp düşünün: Size yardımcı olan olayları zihninize getirin. Evden sağ salim çıktınız, eviniz çökmedi kolonlar ve duvarlar size gizli bir destek sağladı.


Arabaya bindiniz belki de otobüse bindiniz, evrenin tüm sistemleri o otobüsün sizin ayağınıza gelmesi için tüm atomları ile beraber çalıştılar. Otobüsün motorundaki her aksam bile sizin iş yerine ulaşmanız için gizli bir destek sağladılar. Asfalt hedefe yürümeniz için zemin oldu, trafikte kaza olmadı, tüm arabalar ve onların içindeki sürücüler size gizli bir destek sağladılar. Hava şartları iyiydi, ulaşmanıza engel olmayacak şekilde kontrol altındaydı. Güneş sizi ışıldatıyordu. Güneş herkesi aydınlatıyor ne var bunda demeyin. Evet aydınlatıyor ama herkesi eşit şekilde aydınlatmıyor.

Şu an için bireysel bakıyoruz. Vücudunuzdaki tüm organlar size o iş yerine ulaşmanız için gizli bir iş birliği içinde yardım ettiler. Yolda bir kalp krizi geçirmediniz. Bir organınız iflas etmedi. Bu örnekler çoğaltılabilir. Siz o işi kapmak için, diğer taliplerden daha fazla çaba sarf edip ve arzu besleyiniz. Sizinle mülakat yapan kimseler de evrenin sisteminin figürleriydi. Onlar da size bileceğiniz sorular sordular ve sizin cevaplarınızı çekici bulup kabul ettiler. Tüm bu maceradan sonra işe alındınız.

İşte filmin koptuğu nokta şu: O arzunun on mislini gösteren ve çaba sarf eden, belki de sizden çok daha yetenekli birçok insan daha vardı! Onlar o işi alamadılar. Ama siz aldınız! Evren ve hayat bilgedir, size açtığı bir yolu başkalarına kapatıyorsa bir bildiği vardır. Belki de diğerlerine açtığı yolu size kapatmıştır. Siz olmanız gereken yerdesiniz. Ya da oraya doğru uygun bir senaryoyla taşınıyorsunuz. Kişisel gelişim konusundan, evrenin gizemlerine değinerek kişisel aydınlanma konusuna ilerliyoruz bu yazıyla. Yeni bir yazıda görüşmek üzere.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button