Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Kişisel Gelişim Dersleri : Tutum Değiştirmek

Kişisel Gelişim Dersleri : Tutum Değiştirmek

Kişisel Gelişim Dersleri : Tutum Değiştirmek

Hayatta birçok başarılı ve başarısız insan görmüş duymuş veya okumuşsunuzdur. Başarılı olmak için bazıları hiçbir çaba bile sarf etmeden, etrafında hazır buldukları desteklerle çok rahat zirvelere tırmanırken, bazıları sıfırın bile altında iken zirveye gözünü dikmiş ve uzun süreçte yorucu bir mücadelenin ardından başarıya ulaşmıştır. Öte yandan başarının zirvesinde iken, orada tutunamayıp düşenlere ne demeli? Ya şöhretin zirvesinde olup da sıkılan ve intihar eden insanlara ne demeli? Her şey hayata karşı tutumunuzla ilgilidir. Onların tutumu olumsuzdu. Hayattan alınacak tüm zevkleri aldılar ve alacak bir şey kalmadığını düşündüler. Geçenlerde, bir zengin adamın konuşmalarını dinliyordum. Zenginlik beni çok sıkıyor diyordu. Ben yoksulken, bir hedefim ve heyecanım vardı. Şimdi ise her şeye sahibim ve bir hedefim yok diyordu. Bu farklı tip insanlardaki derin düşünce farklılıkları ve derin tutum ayrılıkları nerden geliyor?

  • Çocuklukta alınan eğitim
  • Okulda alınan eğitim
  • Yetişme şartları
  • Aile şartları
  • Ekonomik durum
  • Başa gelen olaylar
  • Deneyim ve tecrübeler

Hep bu bakış ve tutum ayrılıklarının nedenini oluşturur.

 

Kişisel Gelişim  dersleri

Hayata karşı tutumunuz en önemli noktalardan biridir, hayattaki rotanızı bu tutumunuz belirler.  Sizi engelleyen kalıplarınız da tutumunuzu engeller.  Kişisel gelişim dersleri almak isteyenler için, çok iyi bilinmesi gereken bazı noktalar vardır: Örneğin Para kazanmak kolay değildir diye bir kalıp oluşturan bir insan, mucize olmazsa asla çok para kazanamaz. Çünkü bu adam, bizzat kendi kendini, bu yanlış tutumu ile engellemektedir. Ne olursa olsun X kişisi bu işi başardıysa, ben de başarabilirim!” şeklinde düşünen bir insanın bu tutumu onu başarıya er-geç taşıyacak bir tutumdur. Bakışınızı değiştirdiğinizde, olayların seyri de değişir. Bu size biraz ütopik biraz spiritüel ve hatta biraz gizemli bir metafizik çıkarım olarak yansıyabilir. Ama gerçek şu ki, tarihte milyonlarca insan örneği bu yaklaşımı doğruluyor. Başarılı insan profillerini ve hayat deneyimlerini incelediğinizde, çok dar yollardan geçtiklerini, hayatlarını etkileyen önemli kararları yalnız başlarına aldıklarını, çoğu zaman başarı yokken yanlarında hiçbir destek bulmadıklarını rahatça görebilirsiniz.

Asıl Hedefimiz Nedir

Asıl hedefimiz, mutlu olmaktır. Tutumunuzu ayarlamak size başarıyı getirir, başarı size parayı getirir, para size mutluluğu getirir. Zincir bu kadar basit işler. Pekiyi insanlar neden tutumlarını değiştirip kolayca başarı elde edemiyorlar? Bunun nedeni kişisel gelişim dersleri verirken, ileride de ayrıntılandıracağımız gibi, kişinin kendi kalıplarıdır. Kişi kalıplarını kırmadan, sadece çok az ilerleyebilir. Ama kalıbı olmayanlar, tıpkı suyun tabiatı gibi, her geleni, olgunca karşılayacak potansiyele sahip olurlar. Buna TAO  felsefesi veya tao yaklaşımı denir. TAO yaklaşımı binlerce yıldır bir TAO felsefesi olarak öğretiliyor. TAO felsefesi insanlara kişisel gelişim dersleri vermez, kişisel olgunlaşma ve kişisel bilgelik dersleri verir.

 

 

 

 

 

 

Kişisel gelişim dersleri , Başarılı olmak , Para kazanmak

Son olarak bir önceki yazımız olan Meditasyonla Depresyon Tedavisi başlıklı makalemizde depresyon, Kişisel Gelişim ve meditasyon hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları