Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Kişisel gelişim dersleri NLP Nedir

Kişisel gelişim dersleri NLP Nedir

Kişisel gelişim dersleri NLP Nedir

Kişisel gelişim dersleri yazı dizimizde bu gün, Sinir Dili Programlama konusuna değiniyoruz. Sinir Dili Programlama adından da anlaşılacağı gibi, sinirler ve programlardan oluşuyor. Daha da açarsak; NLP sinir dili programlama size nasıl yaşayacağınızı, olaylara nasıl tepki vereceğinizi , yaklaşımlarınızı ve tutumunuzu bir takım teknikler ve telkinlerle kökünden değiştirme sanatıdır. Size yeniden doğma fırsatı veren bir yaklaşımdır. Sistem tamamen eğitimler ve telkinlerle çalışır. Ateşin üzerinde insanların yürümesini sağlayan ve bu teknikleri kullanarak insanları çok iyi motive eden Antony Robbins NLP alanını çok iyi kullananlardan biridir.

 

Kendisinin herhangi bir akademik kariyeri yoktur, basit ve sıradan bir lise mezunudur.  Ancak yoksulluktan, fazla kilolardan kurtulmak için yol arayan bu adam günün birinde NLP tekniklerinin verildiği bir kursa katılır. Bu kurstaki eğitimleri adeta içer. Onları çok iyi öğrenir ve etrafında da kullanmaya başlar. Kendi hayatında da denemeler yapar. Kilolarını verir. Kurs açar ve insanlar ona akın ederler. Sonra milyonlarca satan kitaplar yazar. Şimdi okyanusa bakan bir malikanede yüzlerce dönüm değerli araziyi kapatarak oluşturduğu yaşam alanlarında hem yaşamakta hem de kendisine gelen insanları motive etmektedir.

 

Kişisel Gelişim Dersleri

Öyle ki, en ürkek insanları bile ateş yürüyüşüne hazırlayarak onların ateş üzerinde yürümesini sağlar. Buradaki espri basittir. İnsanların öz güvenini yeniden tesis etmelerini sağlamaktır. Çoğu insan da bunu başardı. Düşünce kalıplarını ve inançlarını değiştirdiler ve daha başarılı oldular. Ben bunu başaramam cümlesini tamamen hayatlarından çıkardılar. Çoğu uyuşturucuyu ve sigara-alkolü bu sayede bıraktı. Görüldüğü gibi NLP teknikleri çok büyük değişimler sağlıyor. Aslında bu teknikleri ortaya atan bir bilgisayar uzmanı ve bir matematikçi olan  Richard Bandler ve John Grinder isimli iki kafadar tarafından ortaya atılan tekniklerdi.  Onlar Antony gibi bu işten milyonlarca dolar kazanamadılar ama, Antony bu işten büyük kazançlar sağladı.

NLP Teknikleri Nedir

NLP teknikleri ,sizin bilinç altınıza sözle, bazı sinyaller göndermeyi amaçlar. Sizin düşünce kalıplarınızı değiştirir. Korkularınızı yok eder. Zihin ekranınıza gelen görüntülerle –seslerle oynamanızı sağlar. Sizi çok aşırı üzen olayların, zihin ekranınızdaki yansımalarını bulanıklaştırır, sizi rahatsız eden anıları beyninizden silmenizi sağlar. En başarılı olduğunuz mod durumuna geçerek; daha başka şeyleri de başarabilmenizi sağlar. Başarıya hizmet edecek yeni inançlar geliştirmeniz konusunda  sizi eğitir.

 

Kişisel Gelişim Dersleri, NLP Teknikleri Nedir, Antony Robbins, NLP nedir

 

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Meditasyonla Depresyon Tedavisi başlıklı makalemizde depresyon, Kişisel Gelişim ve meditasyon hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları