Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Dünyanın en çok kazandıran bilgi yarışması olarak gösterilen Kim Milyoner Olmak İster, ekranların en tatlı, en samimi programlarından birisi olarak gösterilmekte. Hafta içi belirli günlerde ekranların karşısında yer alan yarışma, her hafta belirli sayıdaki yarışmacısı ise genel kültürden bilime, teknolojiden tarihe, müzikten eğitime kadar onlarca kategoride hazırlamış olduğu sorulara yanıtlar vermelerini istemektedir. İlk sorunun cevabı 500 TL olmakla birlikte 12 sorunun sorulduğunu, son soru ile beraber yarışmacıların tam 1,000,000,00 TL para kazandıklarını ve bu tutarı tamamen bilgileri ile elde ettiklerini söyleyebiliriz. Programı birçok kişi gibi sizde Kenan Işık tarafından yapılan sunum dönemlerinde hatırlıyorsunuzdur. kenan Işık, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını 10 yıl sunmuş olup ekranlarda hep bu program ile anılmıştır. 2016 yılında medana gelen bir kaza sonucu komaya giren Kenan Işık, o tarihten beri uyutulmakta olup sağlık durumu stabil bir şekilde devam etmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster programını Kenan Işıktan sonra yüzlerce kişi sunmuştur. Her hafta farklı isim ya da isimler tarafından yapılan program sunuculuğu 1 yıl kadar bu şekilde sürdürülmüş olup en son Murat Yıldırım üzerinde mutabık kılınmıştır. Programın sunuculuğunu yapan Murat Yıldırım, her yarışmada onlarca kişiye bilgileri ölçüsünde binlerce TL ödül dağıtımında bulunmaktadır. Yarışmaya katılmak isteyen kişiler, ilk olarak ATV’nin Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına özel olarak açtığı internet sitesinden online başvuru yapmaları gerekmekte. Her gün binlerce başvuru yapılmasından dolayı başvuruların çok yavaş ilerlediğini söyleyebiliriz. Online olarak yapılan başvuruların işleme alınması durumunda;

İlk olarak ön bir sınavdan geçen yarışma adaylarının bilgileri tespit edilmektedir. Ön sınav içerisinde kişinin kamera karşısındaki duruşu, tepkileri ve heyecan yapısı kontrol edilmektedir. Birkaç genel kültür sorunun yanıtlanması ile beraber yarışmacıları evlerine doğru göndermektedirler. Birkaç gün sonra gelen arama ile yarışmacı adayları ikinci bir sınavdan geçeceğini öğrenmekteler. Bu sınav içerisinde sözlü olarak kişinin kendisini ifade etmesi, yaptığı işler hakkında genel bilgiler vererek ekran öncesi hazırlıkların yürütülmesi sağlanmaktadır. Bu aşamayı geçen kişiler, yarışmaya katılmaya hala hak kazanmamakta olup son bir aşamaya girmektedirler. Burada kişilere son olarak yarışma hakkında sorular sorarak bilgileri sınanmaktadır.

Tüm aşamaları geçen kişiler artık yarışma ekibinin son aşamadan sonraki kararını beklemektedir. Birçok kişi, tüm aşamaları başarılı bir şekilde tamamlamış olmalarına karşın halen yarışmaya çağrılmadıklarından bahsetmektedirler. Kim Milyoner Olmak İster programının başvuru sonuçları aylık olarak açıklanmakta olup hem ATV internet sitesi içerisinde hem de Sabah gazetesi içerisindeki yerini almaktadır. Başvuru sonuçları direk isim soy isim şeklinden ziyade kişilerin başvuru numaraları üzerinden duyurulmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi başvurular genel olarak sadece ayda bir şeklinde açıklanmaktadır. Eğer yarışmacı stoğu halen var ise başvuru sonuçlarında ertlelenmeler yapılabilmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button