Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Kendi İşinizi Kurmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Kendi İşinizi Kurmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Başkalarının işinde çalışmak size göre değilse ve kendi işinizi yaparak para kazanmak gibi bir isteğiniz varsa iş kurabilecek bir yapıya sahip olmanız gerekir. Yıllarca insanların başarı hikayelerini okuyarak ‘’Neden bende başarılı bir iş kurmayayım?’’ diyorsanız işte tam zamanı. Kendi işinizi kurmak için gerekenler ile kısa zamanda başarılı bir girişimde bulunmak isterseniz işte denemeniz gerekenler…

  1. Hayatınızdaki Vakit Kayıplarını Bırakın!

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız hayatınızda sizin vaktinizi alan ve gereksiz görülen bütün işleri çıkarmalısınız. Gereksiz işleri bir kenara bıraktığınızda kendi işinizi kurabilmek için daha fazla zamanınız ortaya çıkacak ve detaylarını düşündüğünüz işi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

  1. İşinizi Planlayın!

Kendi işinizin patronu sizsiniz. Bu yüzden kendi işinizin bütün detayları hakkında sizin görüşmeler yapmanız ve sizin karar vermeniz gerekir. İşinizi planlayacak olan siz olduğunuz için bu konuyu ihmal etmeyin. Kendi işinizi kurmak için kimse size gelip neler yapabileceğinizi söylemeyecek ve detaylar için kafa yormayacaktır.

  1. Güçlü Bir Ekip Kurun!

Kendi işinizi yaparken eğer tek kişi ilerlemeyecekseniz ve bir ekiple çalışmanız gerekiyorsa sağlam kişiler bulmaya çalışmalısınız. Kaliteli bir ekip kurduğunuzda daha sağlam adımlar atabilirsiniz. Çalışanlarınızı seçerken gösterdiğiniz özeni onların hayatlarındaki sorunlar ve ihtiyaçları ile ilgilenerek de devam ettirebilir ve işe bağlılıklarını artırabilirsiniz.

  1. Kendi Yolunuzu Çizin!

Kendi işinizi kurarken kendi yolunuzu çizmeniz gerektiğini unutmayın. Örneğin, esnafların bulunduğu bir ortamda herkes dükkanını 09:00 gibi açıyorsa sizin yolunuz belli olsun ve sürü zihniyeti ile hareket etmeyin. 08:00’de bile müşteri bulacağınızı düşünüyorsanız dükkanınızı bu saatte açın. Diğerleri böyle yapıyor dediğiniz başarısız işleri takip etmeyin ancak başarılı olan işleri uygulamaktan da geri durmayın.

  1. Maddi Manevi Bu İşe Hazır Olun!

Kendi işinizi kurarken yapmanız gerekenler arasında maddi ve manevi hazırlık da gelmektedir. Kendinizi hazır hissetmediğiniz bir anda kendi işinizi kuramazsınız. Maddi olarak iş kurabilecek bir imkana sahip olmalı ayrıca manevi olarak da bu işi kaldırabilecek duruma gelmelisiniz. Kendinizi iş hayatında geliştirmelisiniz.

 

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Korkular gerçeğe dönüşür başlıklı makalemizde güveni yüksek bolca para kazanan mutlu bir kadın olmuştur. Öğrenilmiş çaresizlik, Kişisel Gelişim ve Kişisel gelişim dersleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları