Ana Sayfa / Sağlık / Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Belli bir yaşı geçmiş erkeklerin %40’ında  görülen meme büyümesi, bu sorunu yaşayan erkekleri estetik ameliyatı olmaya doğru götürmektedir. Özellikle normale göre daha büyük olan ve bu yüzden kişiyi toplum içerisinde rahatsız eden büyük memeler jinekomasti ameliyatı ile tedavi edilebilmektedir. Fakat bu estetik ameliyatı sonrası doktorun tavsiyelerine dikkat edilmesi ve uyulması büyük önem arz etmektedir. İlk olarak bu estetik ameliyatı oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır. Ama ameliyat sonrası dikkat edilmez ise istenilen sonuçları elde etmek pek fazla mümkün değildir. Özellikle ameliyat sonrası bandajlı olan göğüs bölgesini ve kolları aşırı derecede zorlamamak gerekir. Bunun yanında düzenli olarak kontroller yaptırılmaz ise tekrar aynı sorunu yaşama ihtimali bulunmaktadır. Ek olarak kontroller aksatılmaz ve dikkat edilir ise hasta kısa süre sonra istediği ideal meme boyutlarını elde etmektedir.

Bayanlar için büyük önem taşıyan memelerde aşırı kilo kaybından ya da aşırı yağlı beslenmeden gibi bazı meme problemleri ortaya çıkmaktadır. Özellikle hamilelik sonrası asimetri olmuş ya da ideal ölçülere göre küçük olan memeler hemen her bayanı rahatsız etmektedir. Bu nedenlerden dolayı hemen her bayan meme büyütme ameliyatını yaptırmayı tercih etmektedir. Bu estetik ameliyatı sayesinde bayanlar istedikleri ideal ölçülerde memelere sahip olabilmektedirler. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken durum ise ameliyat sonrası hastanın özel bir sütyen kullanması gerektiğidir. Özellikle özel sütyenler ideal sonuçlara ulaşmak için oldukça gereklidir.

Burun ve yüz bölgesinde ki ideal olmayan ölçüler kişiyi hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak oldukça rahatsız etmektedir. Bu durumdan kurtulmak için estetik ameliyatı olan kişiler ciddi rakamlara ulaşmıştır. Özellikle burun estetiği sayesinde kişi hem sorunlarından kurtulmakta hem de istediği ideal burun yapısını elde etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Göz Kuruluğunun Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları