Ana Sayfa / Gezi Rehberi / İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir, özellikle yaz aylarında turist insanların oldukça fazla uğradığı illerimizden birisidir. Turistler, İzmir’de tatil yapmaktan yana oldukça mutlu olduğu gibi, tarihi yerleri görmeyi de oldukça sevmektedir. Bu bakımdan İzmir ilimiz, turistlerin tüm isteklerini fazlasıyla karşılamakta ve onlara şahane bir tatil geçirmeyi hedeflemektedir. Sadece turistler değil, aynı zamanda binlerce Türk’te İzmir’e tatil maksadı ile gitmekte ve İzmir’in tarihi yerlerini görmeyi istemektedir. Trafik sorunu İstanbul kadar fazla olmayan ve tarihi yerlerin mimarisi ile insanlara keyifli anlar geçirten İzmir, böylelikle her yıl binlerce turist ve Türk insanları ziyaretçi olarak kabul etmeye devam etmektedir. Sizlerde yaz aylarında veya kış aylarında 1 haftalığına İzmir’i ziyaret edebilir ve İzmir’in tarihi yerlerini görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra İzmir ilimiz, denizi ile ün kazanmış bir şehirdir. Birçok turist otellere yerleşerek, denizin tadını çıkarmaktadır. Havuz, deniz veya manzara şeklinde bir tatil geçirmeyi hedefleyen insanlar için İzmir ilimiz, beklenenin fazlasını vermeye devam etmektedir. Üstelik dilerseniz otel yerine haftalık veya aylık şeklinde müstakil ev kiralayabilmeniz de mümkündür. İzmir’deki yaşam biraz daha ucuz olduğundan dolayı, bu tarz otel ve evleri, uygun fiyatlar eşliğinde kiralayabilmeniz mümkün durumdadır. Ancak tatil maksadı ile İzmir’e gitmeden önce otel veya ev arasında bir karar vermeli, bu durumun sonucuna göre İzmir için yola çıkmadan önce bir randevu ayarlamanız, son derece etkili olacaktır.

İzmir’de Gezilecek Yerler;

Tarihi Asansör:

Tarihi asansör, İzmir’e gidenlerin en çok ziyaret ettiği mekan olarak bilinmektedir. Asansör vasıtası ile kulenin en üst tepesine çıktığınızda, sizleri şahane bir manzara beklemektedir. Geniş okyanus manzarasının bulunduğu kulenin en üstünde, aynı zamanda kafelerde bulunmaktadır. Böylelikle manzarayı seyrederken bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

İzmir Saat Kulesi:

İzmir saat kulesi, şahane bir mimari yapıya sahip olan bir kuledir. Eski Osmanlı padişahı II. Abdulhamid’in tahta çıkışını kutlamak maksadı ile inşa edilmiş olan bir kuledir. 1901 yılında inşa edilen bu kule, halen ziyaretçilerini kabul etmeye devam etmektedir. Yüksekliği 25 metre olan bu kulenin hatırası da oldukça güzeldir.

Kadifekale:

Kafidekale, İzmir’in dışında yer alan Tepekule’deki, şehrin Pagos’ta yeniden inşa edildiği bir yerdir. Milattan önce 4. Yüzyılda kurulmuş olan şehirde, geçmişin izlerini barındıran birçok unsur bulunmaktadır. Daha öncesinde Helen, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde kullanılan bu alanda, halen daha bu döneme ait kalıntılar yer almaktadır.

Kemeraltı:

Kemaraltı, İzmir’de yer almakta olan bir çarşıdır. Yüzlerce esnafın yer aldığı bu çarşıda, özellikle tarihi andıran ürünler satılmaktadır. Aynı zamanda binlerce ürünün yer aldığı bu çarşı, günümüzde en çok ilgi gören çarşıların başında yer almaktadır. Kemeraltı çarşısı, İzmir’in Konak ilçesinde bulunmaktadır. Halen binlerce turisti ağırlamaya devam etmektedir.

Agora Ören Yeri:

Agora Ören Yeri, Roma pazarı ve Antik Yunan ile şehir merkezinin kalıntılarının devam etmekte olduğu bir açık hava müzesidir. Günümüzde ziyaretçi akınına uğrayan bu yer, Türk’lerinde yoğun ilgisiyle karşılaşmaya devam etmektedir.

Spil Dağı:

Spil dağı, İzmir’in 50 km uzaklıktaki, Manisa ile ün kazanmış olan bir dağdır. Tarihi ve mitolojisi olarak oldukça zengin olan bu dağ, günümüzde binlerce turist ağırlamaktadır.

Atatürk Müzesi:

Atatürk’ün siyasi fikirlerini almış olduğu bir yer olarak bilinen Atatürk müzesi, İzmir halkının ve turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaya devam etmektedir. Tüm günlerde açık olan bu müze, akşam saati olan 17:30’da ziyaretçi alımını durdurmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları