Ana Sayfa / Teknoloji / iTunes 3194 Hatası Nasıl Çözebilirim ?

iTunes 3194 Hatası Nasıl Çözebilirim ?

Akıllı telefon pazarında en üstün telefonlardan birisi kesinlikle iPhone’dur. iPhone’un bu pazardaki üstünlüğü günümüzde neredeyse herkes tarafından kabul görmüş bir gerçektir. Bu üstünlüğünün farkında olan telefon üreticisi de sürekli yeni güncellemelerle ve yeni telefon modelleriyle karşımıza çıkıyor. Tabii, bu güncellemelerin yapılması sonucunda bazı hatalarda meydana gelebiliyor.

Apple’ın iPhone telefonlarında yaptığı yeni güncellemeler sonucunda en çok karşılaşmaya başladığımız problemlerden birisiyse iTunes 3194 hatasıdır. Çok sık karşımıza çıkmaya başlayan bu hata genellikle güncellemeler sırasında meydana gelmektedir.

iTunes 3194 Hatası Nedir?

iTunes 3194 hatası genellikle güncellemeler sırasında karşımıza çıkan bir hatadır. Hatanın oluşumu ve nasıl çözüleceği hakkında detaylı bilgiler Apple’ın kendi resmi internet sitesinde de yer almaktadır. Fakat biz sizlere yazımızda bu hatanın çözümünü en kolay şekilde yapmanızı sağlayacak yolu göstereceğiz. Bu şekilde bu tarz sorunlardan fazla anlamıyor olsanız bile sorununuzu rahatlıkla çözebilirsiniz.

iTunes 3194 Hatası Çözümü

iTunes 3194 sorununun çözümünü sizlere belirteceğiz. Belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak kolay bir şekilde bu hatadan kurtulabilirsiniz.

iTunes 3194 hatasının çözümü için ilk olarak güncellemesini yaptığınız hosts dosyasına tekrar gitmelisiniz. Hosts dosyasına geldikten sonra buraya gerekli olan IP’yi yazarsanız güncellemeniz devam edecektir.

iTunes’a gelen en son sürüme geçiş için gerekli olan güncellemeyi yaptıktan sonra, hosts dosyasını kontrol etmeniz gerekir. Bu kontrol sırasında bilgisayarınızın güncelleme sunucusuyla iletişim halinde olduğundan emin olmalısınız.

Apple’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre; C:\ Windows\ System 32\ drivers\ etc klasöründe yer alan hosts dosyasını not defterinde açıyoruz. Hosts dosyasını not defterinde açtıktan sonra en son satırına size aşağıda verdiğimiz satırı not defterine yapıştırmanız gerekiyor. Windows 7, Vista ve Windows 8 kullanıcıları not defterini sağ tıklayarak “Yönetici olarak aç” seçeneğine tıklamalıdır. Sonrasında ise sol üstte yer alan “Dosya”ya gelin ve “Aç”a tıklayın. C:\ Windows\ System 32\ drivers\ etc dizinini bularak gerekli değişiklikleri yapın ve kaydedin.

Not defterine yapıştırmanız gereken satır şu şekildedir: 74.208.10.249 gs.apple.com

Bu adımlara devam ettikten sonra iTunes güncelleme işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan uTorrent Hızlandırma Ayarları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları