Ana Sayfa / Teknoloji / İstek ve Arzu İçin Okunacak Dua

İstek ve Arzu İçin Okunacak Dua

İstek ve Arzularınız Kabul Olsun Bu Dua İle

Fani dünyada darlık, sıkıntı veya üzüntü içerisine düşebiliyoruz. Bu durumlardan kurtulmanın ana yolu Allahu Teala’ya sığınarak O’ndan hayır dilemektir. Bizleri yaratan ve gözetleyen Rahman ve Rahim adıyla esirgeyen ve bağışlayan Allah’a bağlılık duymalı ve her şeyi yalnızca O’ndan istemeliyiz. Bizler için en hayırlısı neyse onun olmasını istemeliyiz. Bizlerin başına bela gelmeden daha çok dua etmeli ve hem günahlarımızın affı hem de dünyevi isteklerimiz için Rabbimizin kapısından ayrılmamalıyız. Şüphesiz ki doğru ve yanlışı O bilir, bizim için hayırlısı neyse O bilir. Bir duamız gerçekleşmedi diye dualara olan inancımızı yitirirsek vay halimize…

İstek ve arzularımız için ilk okuyabileceğimiz dua şu şekildedir: “Allâhümme innî es’elüke biennî eşhedu enneke entellâhüllezî lâ ilâhe illâ entel vâhidul ehadüs-samedüllezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekûn lehû küfüven ehad.”
Türkçe Meali ise: “Allah’ım senin doğmayıp doğurmadığını ve tüm sıfatlarının bir olduğunu bilirim. Tüm varlıkların sana muhtaç olduğu gibi ben de sana muhtacım. Yalnız ve yalnızca senden hayır beklerim.”

Cuma günlerinde hangi saatte okunursa okunsun bu duayı okuyanın duası kabul olunur buyurulmuştur. O dua şöyle: “Lâ ilâhe illâ ente yâ Hannânu, yâ Mennânu, yâ Bedias-semâvâti vel ard, yâ zel Celâli ve’l ikrâm…”

Kur’an-ı Kerim’in kalbi Yasin, anahtarı besmeledir. Dualarımıza besmeleyle başlamalı ve sürekli salavat getirmeliyiz. Salavat ve besmeleler bizi hem Allah katında sevilen bir kul kılar hem de Peygamber Efendimiz (sav) bizi sever. Sabah namazından sonra veya yatsı namasından sonra Silsile-i Aliyye’nin isimlerini zikredip Fatiha okuyup ruhlarına gönderirseniz edeceğiniz dua kabul olunur.

İstek ve arzularımız için bol miktarda istigfar okumalıyız. Eğer adak adayıp bir dilekte bulunursanız, kabul olması daha kolaydır. Dileğimiz gerçekleştiği vakit adağımızı yerine getirmeliyiz. Adak adayıp da gerçekleşen dileğe sahipsek ve adağımızı yerine getirmiyorsak çok kötü sonuçlara yol açabilir. Bizler Hazreti Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin ümmetiyiz ve O’nu aracı kılabiliriz. Allah’ın sevgili kulunu aracı kılarak dualarımızın gerçekleşmesi için yalvarabiliriz. Peygamber Efendimiz (sav) “Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir” diye buyurmuşlardır. Dua etmeden önce Allah’a ve Sevgili Peygamberimize (sav) yaraşır bir kul olmalıyız. Türkçe olarak şöyle dua edebilirsiniz: “Bizlerin ve tüm varlıkların yaratıcısı Allah’ım, sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberimiz ve resulün Hazreti Muhammed Mustafa’nın (sav) hatrına beni de affeyle. Çok sevdiğim ve yolunda ilerlediğim Hazreti Peygamberim (sav) seni aracı kılarak Rabbim’e yalvarıyorum. Senin hatrın ve sana olan sevgisi sebebiyle benim de dualarımı kabul eylemesini istiyorum. Ya Rabbi beni, ailemi ve tüm sevdiklerimi ahiret gününde cennetinle ödüllendirmen için Hazreti Muhammed Mustafa’yı (sav) bana şefaatçi kıl. Şüphesiz ki sen bağışlayansın, bağışlamayı sevensin. O’nun yüzü suyu hürmetine beni de affeyle, dileklerimi kabul eyle.”

Merhaba değerli din kardeşlerimiz. Nasılsınız? Bu yazımızda sizlere ruhumuzdan, inancımızdan gelen ve bizi mutluluğa ve arzularımıza götürecek olan bur dua sunuyoruz. Hem istek ve arzularımıza ulaşmak, hem de ruhen mutlu hissetmek için oldukça önemli olan bir çalışma sunarak, daha kaliteli, daha verimli ve daha özel çalışmaları ortaya çıkarmak istiyoruz. Tek yapmanız gereken birkaç tıklama ile bizlere ulaşmanız olacak değerli arkadaşlar. Zaman kaybetmeyin ve sizler de online çözümlere hızlı bir şekilde ulaşmaya başlayın. Sitemizi düzenli takip ederek, aklınızdaki her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Okuyan kişinin bütün istekleri verilir, bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine celbedilir. Ayrıca bunu okuyana büyük sevaplar ihsan edilir.

 

FAZİLETLERİ
Okuyan kişinin bütün istekleri verilir, bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine celbedilir. Ayrıca bunu okuyana büyük sevaplar ihsan edilir.
(Abdüsselam el-‘Imrani, el-Kenzü’s-semin fi keşfi es-rari’d-din, sh:111-112)

Suyütü (rahımehullah)’ ın beyanına göre:
Kim bu salavatı 7 kere okursa, o kişinin bütün istekleri verilir,
bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır
ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine celb edilir.
Ayrıca bunu okuyana büyük sevaplar ihsan edilir….!

Bir önceki yazımız olan “Yâ Kebir c.c” Sihirden ve Büyüden Kurtulun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları