Dini Bilgiler

İş Sahibi Olabilmek İçin Okunacak Dua

Bizi yaratan yüce Allah’a her fırsatta avuç açıp dua etmek, verdiği nimetler, yarattığı güzellikler, aldığımız nefes için şükretmek gerekir. Hatta ne kadar bunlar için dua edersek edelim yetersiz kalacağını bilmeliyiz. Edilen her duanın Allah katında mutlaka bir karşılığı vardır ve er ya da geç gerçekleşir. İşimiz yok diye oturup karamsarlığa kapılmaktan, umutsuzluğa düşmektense en temiz duygularımızla ve içtenlikle Allah’a avuç açıp dua etmeliyiz.

İş Sahibi Olmak İçin Edilecek Dua

Bir iş sahibi olmak suretiyle ailemizin rızkını helal yoldan kazanmak, harama meyletmemek dinimizce son derece önemsenmiştir. Cenab-ı Allah niyeti bu olan kişilerin dualarını asla geri çevirmez. Her ne sebeple olursa olsun kendine sığınanları terk etmez ve duasında samimi ise mutlaka karşılığını verir. Ancak edilen dua bir defaya mahsus olmamalı ve her fırsatta kalpten gelen bir yakarışla tekrar edilmelidir. Gün içinde içimizden durmadan tekrar etmek suretiyle ya da yalnız kaldığımız zamanlarda umutsuzluğa düşüp bunalmak yerine iş sahibi olmak için Allah’a avuç açıp dua etmeliyiz.

İş Sahibi Olmak İçin Edilecek Dua Nasıldır?

Her duanın Allah katında bir değeri, anlamı vardır. Bundan asla şüphe edilmemelidir. Ettiğimiz dualar hiç olmadık zamanlarda gerçek olarak umut kapılarını ardına kadar açar. Bir işim yok diye karamsarlığa kapılıp gelecek ile ilgili umutsuzluğa kapılmaktansa, her kapıyı ardına kadar kulları için dilediği zaman açan yüce yaradana sığınmalı, ondan medet ummalıyız. İş sahibi olmak için gönülden gelen her yakarış Allah nezdinde yeterlidir ve unutmayalım ki er ya da geç mutlaka Allah katında karşılık görür.

İş Sahibi Olmak İçin Nasıl Dua Edilmelidir?

Öncelikle her duanın samimi ve içten olması son derece önemlidir. Siz dua etmeseniz bile Cenab-ı Allah çektiğiniz sıkıntılar görmektedir. Kuşkusuz O’nun bizim edeceğimiz duaya ihtiyacı yoktur ancak, bizim Allah’tan gelecek her şeye kati suretle her zaman ihtiyacımız vardır. İş sahibi olmakiçin dua ederken sadece bir defaya mahsus anlık duygularla değil, sürekli ve kalpten etmek daha yararlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu