Ana Sayfa / Dini Bilgiler / İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

İş hayatı kimileri için zorlu bir yol olurken kimileri için oldukça başarılı olunan bir alandır. Sürekli iş değiştirmek ve ya iş içerisinde sorun yaşamak istemeyenler için iş hayatında başarılı olmak için okunacak dualar oldukça etkili olmaktadır. İş hayatındaki düzensizliği ortadan kaldırmak ve başarılı bir iş hayatına sahip olmak için şunları okuyabilirsiniz:

  1. Al-i İmran Suresi 26- 27

‘’Gulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir.

Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.”

Bu dua bol bol rızık ve iş hayatında başarı elde etmek isteyen kişiler tarafından günde 33 defa okunmalıdır. Bir işe başlamadan önce en az 3 defa okunması halinde ise iş hayatındaki sıkıntıları gidererek rahat etmeyi sağlayacaktır.

  1. Mülk Suresi

İş hayatında başarılı olmak isteyenlerin işe gitmeden önce Mülk suresi okuması o işte başarılı olmalarını sağlayacaktır. Mülk suresini okumayı alışkanlık haline getirmek ise rızkın artmasını ve daha başarılı bir çalışan olmaya yardım edecektir.

  1. İşe Başlama Duası

Peygamberimiz (s.a.v.) bir işe başlamak istediğinde ‘’Allahümme hır lii, vehter lii’’ şeklinde dua edermiş. Duanın anlamı ‘’Allah’ım bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle.’’ şeklindedir. (Tirmizi, De’avat)

  1. ’Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi tenmim bil hayr.’’

‘’Rabbim işimi kolaylaştır, zorlaştırma, başladığım işi hayırla tamamla.’’ Anlamındaki bu duayı işe başladığınız her gün 3 kere tekrar etmeniz halinde de iş hayatınızda başarılı bir şekilde ilerlemeye başlayacaksınız.

İş hayatında başarı için okunacak dualar arasında Vakıa Suresi de bulunmaktadır. Bu sureyi okuyan kişinin fakirlik ve sıkıntı çekmeyeceği aynı zamanda giriştiği her işte de başarılı bir şekilde ilerleyeceği söylemektedir. Surelerin faziletleri kadar er-Rezzak isminin zikredilmesi de iş hayatında başarılı olmak için esma okumak isteyenler içindir. Başarıyı kısa sürede yakalamak mümkün olmadığından dolayı çok çalışarak ve dua ederek başarıya adım adım yürünebilir.

Son olarak bir önceki yazımız olan Okulda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dualar başlıklı makalemizde başarı duası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları