Ana Sayfa / Eğitim / İrem Helvacıoğlu Kimdir?

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

ATV’nin en başarılı dizilerinden birisi olarak gösterilen Sen Anlat Karadeniz, haftalık reyting rekorlarını kırarken oyuncuları da izleyicilerin gündeminde yer almakta. Başarılı dizinin başarılı genç oyuncuları daha önce ekranların karşısında ön planda yer almamalarından dolayı çok fazla tanınmamaktadır. Henüz daha oyunculuk basamaklarını yeni yeni tırmanan İrem Helvacıoğlu, Sen Anlat Karadeniz dizisi ile birçok kişiye kendisini kısa sürede sevdirmeyi başarmıştır. Osman Sınav’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan İrem Helvacıoğlu, 2 Şubat 1990 yılında doğmuş olup 28 yaşındadır. Doğum yeri Almanya olan genç ve güzel oyuncumuz Aslen Ankaralıdır. Belirli bir yaşa kadar Almanya’da yaşayan Helvacıoğlu tiyatro ve oyunculuğa ilgilisinin başladığını farkettiği an Türkiyeye dönme kararı almıştır.

Türkiye’ye gelmesi ile beraber Müjdat Gezen tarafından oluşturulan Sanat Merkezi içerisinde Konservatuar eğitimi almaya başlamış, eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamasının ardından dizi sektörüne giriş yapmıştır. Oyunculuk alanındaki ilk deneyimini dönemin popüler dizisi Behzat Ç. Bir Anlara Polisiyesi dizisi ile başlatan güzel oyuncu, rolüne hakim, güzel bir sunum göstermesinden dolayı birçok kişinin dikkatini üzerine çekmeye başarmıştır. Behzat Ç.’nin Final yapması ile beraber birçok yönetmen İrem Helvacıoğlu’nu ekibinde yer alması için çalışmalara başlamış ve güzel oyuncunun kariyerine altın harfler ile işlenecek projeler ardı arkasına gelmeye başlamıştır. Behzat Ç’den sonra sırası ile Muhteşem Yüzyıl, Güneşin Kızları, Kurtlar Vadisi Pusu, No:309 gibi dizilerde rol alan güzel oyuncu, üstlendiği tüm karakterleri tam anlamı ile canlandırmış olup  izleyicilere yansıtmayı başarmıştır.

Oyuncu olmanın oldukça zor ve güç olduğunu dile getiren güzel oyuncu, birçok kişinin sadece Tiyatro okuluna giderek oyuncu olduğumu iddia ediyorlar diye sitem ettiğini görmekteyiz. İrem Helvacıoğlu; Ülkenin en büyük oyuncu yetiştirme okulu olarak gösterilen Müjdat Gezen Sanat Merkezi sadece yetenekli kişilerin alındığı üst düzey bir okul olduğunu, buraya girmek için belki de yıllarca çalışılması gerektiğini ya da üst düzey yeteneklere sahip olunması gerekildi gibi açıklamada bulunarak ne gibi süreçlerden geçerek bugünlere geldiğinden de bahsetmiştir. Belirli bir aşamdan sonra kariyer basamaklarının 5’er 10’ar çıkıldığını, önemli olanın insanın izleyicilere karşı kendisini kabul ettirmek gerekildiğinden bahsetmektedir.

Şu an için Sen Anlat Karadeniz dizisinde başrol olarak görev alan İrem Helvacıoğlu, dizinin başarısıdan ve reytinginden oldukça memnun olduğunu ifade etti. İrem Helvacıoğlu’nun rol aldığı diziler;

Behzat Ç .BirAnkara Polisiyesi

Muhteşem Yüzyıl

Kurtlar Vadisi Pusu

Güneşin Kızları

Sen Anlat Karadeniz

Henüz genç ve taze bir oyuncu olmasından dolayı rol aldığı proje sayısı sadece 5’dir. Sen Anlat Karadeniz dizisinden sonra eminiz ki Türkiye’nin en iyi dizilerinde başrol almaya devam edecektir. İrem Helvacıoğlu hakkında merak edilen tüm konulara açıklık getirmeye çalışarak bilgiler vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları