iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü

Android cihazlar, SİM Kartı takılı olmadan dahi çalışabilmekte olup kablosuz bağlantı üzerinden internet erişi başta olmak üzere birçok sisteme olanak tanımlayabilmektedir. Bununla birlikte Android kadar kullanıcı sayısı bir hayli fazla bulunan İOS işletim sistemine sahip olan iPhone cihazlar, güvenlik nedeni ile iTunes hesapları başta olmak üzere birçok giriş yapılması durumunda ancak aktif hale getirilip kullanıma açılmaktadır. İçerisinde hat takılı olan, tüm giriş bilgileri doğru bir şekilde yapılmış bazı Apple telefonlarında iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın uyarısı ortaya çıkmaktadır. Bu hata, telefonların kullanımlarını engelleyerek telefonların saf dışı kalmalarına neden olmaktadır. Bu yazımız içerisinde iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü için ilk olarak cihazlarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Eğer yeniden başlatma meydana gelmiyor ise bu duruma karşı cihazlarınızı zorla yeniden başlatmanız gerekmektedir. Her iPhone sürümünün yeniden başlatma ve yeniden başlatmaya zorlama kombinasyonları farklı olduğundan kademe kademe ilerleyerek bu konuya ilişkin çözüm önerilerimizi sunmaya çalışacağız. iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü konusunda Apple tarafından paylaşılan bir makaleden elde ettiğimiz bulgulara göre;

  • Eğer kullandığınız Apple telefon sürümü iPhone 6 veya 6 Plus ise; cihazlarınızın ana ekran düğmesi ile birlikte sağ tarafta bulunan tuş kilitleme tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Ortalama olarak ekranda Apple logosunu görene kadar basılı tutma işlemine devam etmeniz gerekmektedir.
  • Eğer kullandığınız Apple telefon sürümü iPhone 7 ve 7 Plus ise; cihazlarınızın sağ tarafında bulunan ekran kilitleme tuşu ile beraber ses kısma tuşuna aynı anda basmanız durumunda Apple logosunu gelene kadar beklemeniz gerekmektedir. Ekran açılışı meydana gelmesi ile bu soruna çözüm üretmiş olursunuz.
  • Eğer kullandığınız Apple telefon sürümü iPhone 8 ve 8 Plus ise; cihazlarınızın ses açma tuşuna bir anda basılı tutup bırakın. Sonrasında ses kısma tuşuna bir anda basıp bırakın. En sonunda ise cihazlarınızın sağ bölümünde yer alan ekran kilitleme tuşuna basılı tutmanız ile beraber iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü meydana getirebilirsiniz.

Her cihazın yeniden başlatma veya zorunlu yeniden başlatma işlemlerinin başarılı bir şekilde yapılması ile beraber iTunes’e bağlanma sorununu kökten çözmüş olabilirsiniz. Eğer cihazlarınızda bulunan İOS sistem durumu güncel değil ise güncellemenin yapılamamasından dolayı da bu hata verilmektedir. Cihazlarını son sistem ile güncelleyen kişiler, bu sorunun ortadan kaldığını da görebilmektedirler. Son çare olarak cihazlarına tüm işlemlere rağmen çözüm üretemeyen kişiler, cihazlarını garantileri var ise garantiye göndererek Apple tarafından çözümlenebilmelerine olanak sağlamaktadırlar. Apple, eğer kendisi dahi çözümleyemediği konularda müşterilerine sıfır telefonlar göndererek iletişimlerine kaldıkları yerden devam etmelerine olanak sağlamaktadır.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button