İphone Ekran Büyüdü Nasıl Küçültebilirim?

İos yazılıma sahip olan iphone telefon bir çok kullanıcı kullanmaktadır. Apple marka olan iphone telefonlar büyük ilgi görmektedir. İphone’da android telefonlara göre daha farklı özellikler de bulunmaktadır. Sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere diğer uygulamalarda ilk olarak iphone telefonlara gelmektedir. Örneğin ; instagram hikayede şarkı paylaşma özelliği şuan sadece iphone ios yazılımlarda bulunmaktadır. Henüz Android telefonlara gelmemiştir.

İphone telefonların bir çok modeli vardır. İphone 4, iphone 4s, iphone 5 iphone 5s, iphonex, iphone 8, gibi daha sayamadığımız bir çok modeli bulunmaktadır. Özel yazılıma sahip olan bu telefonun özelliklerden bahsetmek gerekirse kullanıcıların kafalarındaki soruları gidermiş oluruz.

İphone Telefonların Özellikleri

Özel yazılımı olan, ve kişisel kullanımı olan bu telefonların ilgi çekici özellikleri bulunmaktadır. İos yazılıma sahip olan bu telefon markası kişisel güvenliğe önem verir. Bu en belirgin ve net özelliğidir. Örneğin bir android ve ios kullanıcısı bluetooth ile veri gönderimi yapamaz. Sadece ios-ios ile yapabilir. Kamera kullanımı özeldir. Profesyonel derece fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Başka fotoğraf uygulamalarında bulunan özellikler bu cihazda mevcuttur. Bunun için özel bir program yüklemenize gerek yoktur. Gizliliğe önem verdiği için , parmak okuyucu özellik de mevcuttur. Hatta son zamanlarda yüz tanıma özelliği ile kilit açma özelliğinin geldiğini de söyleyebiliriz. İphone ve android telefon birbirine iki uzak kavramdır. İphone kullanıcıları android kullanamazken, android kullanıcıları da iphone kullanamazlar.

İphone Ekran Büyütme Özelliği Nedir?
İphone cihazlarında olan bir başka özellik ekran büyümesi. Bu özellik görme konusunda sorun yaşayan iphone kullanıcıları için özel yapılmış bir özelliktir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız. Telefon bozuldu zannetmeyin. Bu özellik bir bakıma kullanıcı kolaylığı sağlayan bir özellik. Ekran görüntüsünde, yazılarda olağan dışı büyüme olur. Bu dokunma tuşuyla manuel olarak yapılan bir durumdur. Eğer böyle bir durum başınıza geldiyse ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazımızı okumalısınız.

İphone Ekran Büyüdü Nasıl Küçültebilirim Çözümü

İphone akıllı telefonunuzda bulunan genel kısmında yer alan erişebilirlik kısmındaki büyütme seçeneğinin açık olması gerekmektedir. Bu şekilde dokunma kombinasyonu açmış olursunuz. Ekranı büyütmek için , 2 parmağınızla ekrana basılı tutup, başka parmağınızla sağ, sol, aşağı yukarı yaparak büyütme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz kısım büyümüş olacaktır. Bu durum istemeden olduysa ve nasıl düzeltmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Telefonunuzun home tuşuna 3 kere üst üste basmanız gerekir Home tuşu telefonunuzun ortasında bulunan yuvarlak tuştur. Büyütme ekranının yapıldığı kısımdan, küçültme işlemini de yapmanız mümkün. Başka bir yöntem ise ekrana 3 parmağınız ile çift tıklayarak, elinizi basmış olduğunuz kısımdan aşağıya doğru çektiğinizde ekran normal haline gelecektir. İphone ekrana büyüme bir hata değil kullanıcıları için kolaylıktır.


Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Görüntüle bölümüne gidin.
Standart veya Büyütülmüş seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
Ayarla’ya dokunun.
Metin Boyutunu yükseltmek için,

iOS 8 ve 11’de, Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Metin Boyutu seçeneğine gidin.
iOS 7’de, Ayarlar > Genel > Metin Boyutu seçeneğine gidin.
Yazı tipini büyütmek veya küçültmek için kaydırma çubuğunu sürükleyin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button