Ana Sayfa / Teknoloji / İphone Açılmıyor Ekrana Görüntü Gelmiyor [Çözüldü]

İphone Açılmıyor Ekrana Görüntü Gelmiyor [Çözüldü]

Son günlerde, Apple markası bünyesinde satışa sunulan mobil cihazlarda, ekrana görüntü gelmeme sorunu pek çok sayfada karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki iPhone cihazların, ekrana görüntü gelmemesi durumu, farklı problemlerden kaynaklanma ihtimalleri bulunmaktadır. Donanımsal bir sorunu olabileceği gibi, yazılım sorunları dahilinde de bu sorun kendini gösterenler arasında. Peki, iphone açılmıyor ekrana görüntü gelmiyor sorunlarına ne gibi alternatifler sunulabilir?

Telefon çalışıyor, fakat görüntü yok

Arama yapılabiliyor, her hangi bir problem yok. Fakat ekrana görüntü gelmiyor ise, bu durumda birkaç yöntem uygulanarak, sorun çözüme ulaştırılabilir.

  • Ses aç- kapa tuşu kullanılırken, eğer ki cihazda titreme mümkün ise fakat her hangi bir ekstra tepki vermiyorsa aşağıda yer alan maddelere göz atılabilir.
    • Cihaz üzerinde bulunan uyut- uyandır tuşları ile birlikte home tuşuna basılı olarak bekleyiniz
    • Yaklaşık olarak 30 saniye süresince beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında uyut- uyandır tuşlarından elimiz çekilerek, home tuşu halen basılı kalacak şekilde olmalıdır
    • Bu işlem ile birlikte, cihaz içerisinde yer alan verilerin silinmeden, yeniden başlatma imkânı sunulmaktadır. Böylelikle cihaz sorunsuz bir şekilde açılacak ve sorun çözülmüş olacaktır. Eğer ki, cihaz açılırken iTunes sembolü gelir ise, cihazınızı normal bir şekilde kapatıp tekrar açarak, kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi:İphone Ekran Büyüdü Nasıl Küçültebilirim?

Aygıt açıldıktan sonra takılı kalıyor

Yine cihaza güç geliyor fakat açıldıktan sonra takılıp, siyah ekran geliyorsa, şu maddelere göz atılabilir. Böylelikle de, ıphone açılmıyor ekrana görüntü gelmiyor sorunlarından birisi de bu şekilde meydana gelmektedir.

Başlatma sırasında takılıp kalan cihazlar için, iTunes ile bağlantı gerçekleştirilerek, bilgisayara bağlı konumda, yeniden başlatma işlemleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğer ki, bilgisayar ile mümkün olmuyorsa, yukarı da belirtilen adımlar uygulanabilir.

Donanım problemi

Genel olarak mobil cihazların belirlenmiş bir kullanım ömürleri olması ile birlikte, bir süreç sonrasında içerisinde bulunan ve cihazın açılmasına imkân veren her hangi bir donanımı hasarlanmış ve işlevini yitirmiş olabilir. Donanımsal problemlerde maalesef bir teknik servis desteği almak gerekmektedir. İlk olarak değerlendirmeler yapılarak, sorunun ana nedeni kullanıcı ile paylaşılarak, uygun bir çözüm yöntemi sunulacaktır. Garanti kapsamında olması dahilinde her hangi bir ücret talep edilmese de, eğer ki garanti dışı kalmış ise bu durumda belirlenmiş ücretler dahilinde garanti hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Okunması En Faziletli Sureler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları