Ana Sayfa / Genel / iPhone 6-7 Wi-Fi Kopma Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone 6-7 Wi-Fi Kopma Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone 6-7 Wi-Fi Kopma Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketi olarak gösterilmekte olup piyasalar içerisindeki en güvenilir telefonları sunması ile tanınmaktadır. Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone telefonlar, birçok kişinin ortak ihtiyaçlarını karşılayabilmekte olup üstün özelliklere sahip olması ile de tanınmaktadır. iPhone serisi, her yıl kendisini güncelleyerek piyasalar içerisine en güzel şekilde sunmakta olup tüketicilerinin önlerine sunulmaktadır. Özellikle tasarım açısından büyük değişikliklere uğrayan iPhone 6 ile başlayan serüven,  7, 8 ve X serüveni ile devam etmiş olup birçok seçenekleri ile kullanıcılardan hem olumlu hem de olumsuz eleştiriler almışlardır. iPhone 6 ile başlayan süreçte iPhone 7 telefonların birçoğunda Wi-Fi bağlantılarında kopma, kesilme gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu sorunun ne şekilde çözümlenebileceği ile ilgili konulara yazımızın devamında dile getirmeye çalışacağız.

Wi-Fi Kopma Sorunu, sadece iPhone 6 ve 7’de karşılaşılan bir durum olmadığını, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus gibi telefonlarda da meydana geldiği görülmüştür. Serinin son ürünü olan 8 ve 8 Plus gibi ürünlerde de sıklıkla görülmeye başlanmıştır. Bağlantı sorunu, bir anda Wi-Fi ağından telefonun kopması ile meydana geldiği gibi internetin sıklıkla sürekli olarak kopması ile de meydana gelebilmektedir. Kullanıcılar, Wi-Fi ağlarında herhangi bir sorun olmamasına karşın telefonlarında bağlantı sorunu meydana gelmesinden dolayı bu durumun tamamen telefon ile alakalı olduğunu düşünmektedirler. Birçok kişi, bu durumun çözümünü araştırmasına karşın herhangi bir çözüm bulamadığından dolayı telefonlarını değiştirmeye kadar giden alternatif çözüm önerileri dahi üretmektedirler.

Apple, resmi internet sitesi üzerinden iPhone cihazlarında sürekli olarak Wi-Fi bağlantılarında kopmaların meydana geldiğini kabul ederek bazı çözüm önerileri sunmaya çalışmıştır. Yayımlanan yazıya göre Apple tarafından üretilen çözüm önerisinden bahsedecek olursak;

  • Kullandığınız iPhone telefonun en güncel sürüme sahip olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Güncel sürüme sahip olmayan cihazlarda bağlantı sorunları meydana gelebilmektedir. Bu durum, tamamen yazılımsal olarak meydana gelen sıkıntılar için üretilmiş bir çözüm önerisidir.
  • Wi-Fi bağlantı bölümünde bağlantı hızınız ile ilgili DNS tanımlaması yapmanızı önerebiliriz. DNS ayarlamaları yapmanız ile beraber bağlantı sorunlarına çareler üretebileceğinizi belirtmek istiyoruz.
  • Eğer cihazlarınızda bir VPN kurulu ise, VPN tarafından tanımlanan ayarlamaların bağlantı problemlerine neden olduğunu söyleyebiliriz. Yasaklanan sitelere giriş için kullanılan VPN servislerinden ötürü bağlantı sorunları tanımlanabilmektedir. Kullanılan VPN servislerini kaldırarak ya da yenilerini kullanarak da bağlantı sorunu kaldırabilirsiniz.
  • Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyerek ağ servisleri üzerinden Ağ ayarlarını sıfırlamanız durumunda da iPhone 6-7 Wi-Fi Kopma Sorunu Nasıl Çözülür? konusuna çözüm üretimi yapabilirsiniz. Bu yöntemlerin tamamı Apple tarafından önerilmiş olup resmi makaleler ile tasdiklenmiştir. Eğer bu çözüm önerilerine karşın cihazlarınızda halen bağlantı sorunu yaşıyorsanız cihazlarınızı garanti servislerine göndermeniz gerekmektedir. Apple garanti servisi, telefonlarda yaşanılan bağlantı sorununa çözüm üretebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları